dust8

Jak dlouho se musí držet v podpaží klasický rtuťový teploměr, aby správně změřil teplotu? Je nunto před použitím třepat?

Minutu či dvě? Nebo kolik je minimum? Je nunto sklepat, dkyž je tam předchozí naměřená hodnota přes 37 nebo to změří třeba i zpětně?

Např uvedu jiný příklad. Řekněme, že se měří s předchozí hodnotou 38, tak to naměří třeba 36,5 nebo ne, když se nesklepat třeba na 36 stupňů?

Nejlepší odpověď
Dochy

Říkalo se 5 minut
Teploměr drží maximum. Takže nemusíš sklepávat pokud je na něm 37.0 a ty cítíš že máš horečku. Pokud je na něm 38.5 a očekáváš nižší teplotu, pak ji bez sklepání teploměru předem nezměříš.