dust8

Jak dlouho průměrně vydrží v termosce teplý čaj?

Asi z nerezu. Nebo jsou jiné materiály taky dobré?
Dát si jej ráno do termosky, tak jestli vydrží přes den teplý nebo to je tak pár hodin? Kolik asi?

Nejlepší odpověď
Hlada

Záleží na velikosti termosky a materiálu. Před časem jsem si dělal vlastní měření teploty vařicí vody po 16 hodinách.

skleněná 0,3l 59°C
nerezová 0,9l 68°C
nerezová 0,5l 49°C
nerezová 0,35l 42°C

Další odpovědi
Kepler

Obecně platí, že čím větší objem, tím déle se teplo udrží. Pokud z termosky průběžně upíjíme, po 8 hodinách je nápoj jen vlažný.

Kelt

Pamatuji se, že jsem chodil do Skautu a šli jsme na výlet a měli čaj v té termosce. A byl teplý i několik hodin. Ale to bylo před 50 lety. Takže možná jsou dneska lepší termosky, to je třeba se zeptat.