Adam

Jak dlouho by Josef II. dokázal žít z takové sumy?

za jídlo dal denně 6,4 zlatých, zatímco jeho dědeček Karel VI. zaplatil za rok 4000 zlatých jen za petržel do císařké kuchyně. Jak dlouho by Josef II. dokázal žít z takové sumy?

Nejlepší odpověď
vagra

625 dní.
Mám takový dojem,že ti tady děláme domácí úkoly.A matematika není zrovna tvůj šálek čaje.

Další odpovědi
ReHu

Těžko říct, tak dlouho by z této sumy žil.

Dědeček Karel asi věděl, že je petržel moc zdravá a choval se podle toho.

anonym

Je mi jedno,jak by Pepa II. dokázal žít......
Co by mě malinko zajímalo,kam na ty otázky chodíš.Tipnul bych Lexikon.A hl. proč ?
Připadají ti zábavné a poučné?
Nakonec-ptej se na co chceš.Alespoň se ti rozšíří obzor.Duševní.

anonym

Je mi jedno,jak by Pepa II. dokázal žít......
Co by mě malinko zajímalo,kam na ty otázky chodíš.Tipnul bych Lexikon.A hl. proč ?
Připadají ti zábavné a poučné?
Nakonec-ptej se na co chceš.Alespoň se ti rozšíří obzor.Duševní.