Kelt

Jak dlouho bude trvat, než přečtu knihu, která má milion slov? A která to je?

Zajímalo by mne, zda existuje kniha, která obsahuje milion slov. Napsaných v textu. Není to slovník, slova se samozřejmě mohou opakovat. Jde o celkový počet napsaných slov, nějaký román nebo jiné dílo. Například román Vojna a mír má 4 díly. Tam by možná mohl být milion slov. Za jak dlouho lze přečíst knihu, obsahující milion slov? Děkuji.

Nejlepší odpověď
nyjono

Nevíme, jak rychle čteš 🙂.
Spočítej slova na 1 stránce průměrné knihy. Pak spočítáš, kolik cca stránek je potřeba k milionu slov v knize.
Ale to se ti nejspíš nechce, viď? 🙂

Další odpovědi
Anikitos

Asi jen dost málo knih bude obsahovat 1 milion slov (je to moc).

Průměrná kniha (formátu A5) má na jedné straně asi 400 slov (většinou 40 řádků na jedné straně z toho jeden řádek se vleze asi 10).
Kniha by tudíž musela mít 2 500 stran, aby celkově obsahovala milion slov.

Dokonce ani mnohé slovníky a encyklopedie nemají nad 2 000 stran (a slovniky pochopitelně mají na jedné straně míň slov jak 400, takže i kdyby měl slovník 2 500 stran, tak asi nebude obsahovat 1 000 000 slov…).

Nějaké romány jsou rozsáhlejší, myslím že některé Dumasovy mají i nad 2 000 stran, ale jsou stejně rozdělené do více knih (byť se jedná o stejné dílo… myslím, že by to mohli být Jehuovi tovaryši nebo něco takového,.. další jeho díla obsahují nad tisíc a tisíc pět set stran – takoví Mušketýři, Monte Cristo, aj.i Hugo a někteří ruští romanopisci mají rozsáhlé romány).

Např. Liviovy dějiny jsou (v našem vydání) rozdělené do 7 knih (tj. svazků) z toho jedna má kolem 400 stran.

Někdy se počet slov u knihy špatně počítá, protože záleží o jakou knihu se jedná, jestli má spoustu obrázků apod.
Např se u knihy může uvádět, že má 500 stran, ale skutečný obsah knihy může začínat až na 50 straně a končit už na 350…může mít dlouhý úvod, doslov, poznámky, rejstřík, reklamy, obrázky atd… takže (skutečná knihy my místo 500 stran mohla mít jen 300 – tzn. i daleko menší počet slov).

Kroniky, dějiny atd. jsou často velmi rozsáhlé, některé by i snad mohly obsahovat tvůj požadovaný počet slov. ;)

Nějaké knižní série, které se skládají z mnoha mají určitě nad milion slov, ale to už se nejedná o jednu knihu, ale o sérii několika knib, které na sebe nějak navazují.

A rychlost čtení záleží na jedinci – natrénování přečtou za jednu minutu cca 250 až 300 slov (ani ne jedna strana) a ti skutečně špičkoví, kteří trénovali rychlocteni, přečtou třeba až 2 000 slov za minutu (5 stran).

Řekněme, že přečteš 300 slov za minutu (jen příklad), za hodinu je to 18 000 slov (to je 45 stran za hodinu =bez přestávky).
Jestli teda kniha, která má obsahovat nilion slov musí mít 2 500 stran, tak knihu precteš za 55,6 hodin bez přestávky.

Dochy

viděl bych to řádově na 3000 stran textu. Nejhutnější bichle mívaj tak 300–500 stran. Mno… nevím kde co najdeš.

dubraro

Nejbližší tvému požadavku, jakou jsem našel, je Bible. Nejnovější verze, překlad 21. století, má 1592 stran a 578875 slov. Čtu poměrně rychle a pravidelně a celou Bibli jsem přečetl po večerech asi za měsíc.
Celá Vojna a mír má 462285 slov.

Anikitos

*netrénovaní přečtou asi 250 až 300 slov za minutu… (pitomý autocorrector) -,– -_-
:'D

Anikitos

  • Tak ten Dumasův román jsou nakonec asi Pařížští Mohykání a mají nad 3 000 stran (ne Jehuovi tovaryši).