FlAsh_7

Jak ideálně dlouhé by měly ideálně být nehty?

Jak dlouhé by měly ideálně být nehty?

Nejlepší odpověď
Drap

Přiměřeně dlouhé, tak aby nezavazely a přitom dostatečně chránily nehtové lůžko

Další odpovědi
Tw!st

Na to se potřebuješ ptát někoho jiného? To si nemůžeš sám uvědomit jak často ti vyhovuje si stříhat nehty? A svéprávný jsi?

Ametyst

Dámské nebo pánské? 🙂
Záleží na tvaru nehtů: tvar mandle je sice krásný, ale pokud vezmu do ruky sáček s moukou a ta se mi vysype k nohám, protože jsem nehtem prorazila papírový obal, není to to pravé.

Bobek 2

Záleží na každém, k čemu je chce nebo nechce používat.

Reezo

Já osobně na své nehty potřebuji pomalu štípačky, každopádně je zastříhávám, aby mi v ničem nepřekáželi. Vždy ale nezastříhávám úplně až na doraz, abych mohl v případě použít své nehty. Nehty na ruce si zastříhávám zásadně do kulatého tvaru.

Každopádně něco jiného jsou nehty na nohou. Ty by se měli správně zastříhávat rovně a to z toho důvodu, aby nezačal nehet zarůstat do lůžka. Vždy nechávám tedy malý prostor nehtu po stranách, aby náhodou nezarostl, jelikož se mi to již stalo. Zarostlý nehet vám potom může dost znepříjemnit život a může to skončit jeho celkovým odstraněním v horším případě plastika lůžka.

První nehet je většinou dokonalý bez vad, ale další už nedorostou do takové dokonalosti a mohou mít i defekty.