Mrs.Styles

Jak daleko je Václavské náměstí od Hlavního nádraží v Praze ?

Ahoj, nevíte jak je to daleko ? Popřípadě nevíte jestli se tam dá pohodlně dojít pěšky ?

Nejlepší odpověď
led

K Jazdeckej soche Sv.Václava,10minut, dole k Můstku si pridajte ďalších 10 minút cez deň, pokiaľ sa veľmi nezdržujete pri výkladoch.
PS.
944m to ma trochu prekvapilo, zjavne som asi rýchlejšia…6km/hod?
No pokiaľ nepoznáte trasu tak sa radšej orientujte s časom podľa Beer4Real.
tak aspoň malú raritu, nech pri chôdzi máte o čom rozmýšľať:
„pomník sv. Václava na Václavském náměstí
Jak je socha koncipována?
Autor patronovi vtiskl podobu bojovníka a později byla socha doplněna o čtyři sochy stojících světců. Můžete zde poznat jeho babičku svatou Ludmilu, dále svatého Vojtěcha, svatého Prokopa a svatou Anežku. Při své mistrné práci se Myslbek nechal inspirovat svatováclavským pokladem, tedy přilbicí, mečem a drátěnou košilí, kterí zde pochopitelně věrohodně zachytil.
Zajímavosti, o kterých ne každý tuší
Zajímavostí je podoba, jakou autor světcům vtiskl. Při pohledu do tváře svatého Vojtěcha uvidíte významného arcibiskupa Františka Schönborna. Pokud však pohlédnete do tváře svatému Prokopovi, uvidíte samotného Myslbeka. Velkou zajímavostí je také skutečnost, že se při zhotovování sochy nechal autor v jízdárně překračovat koněm, aby viděl, jakým způsobem a na jakých místech se při chůzi napínají svaly zvířete. A kdo je vlastně onen slavný kůň, na kterém svatý Václav sedí? Modelem se stal sedmiletý hřebec Arda, který byl majetkem armády.“

Doplňuji:
pozabudla som na odkaz citátu:
http://www.pra­guecityline.cz/praz­ske-pamatky/vaclavske-namesti-pomnik-sv-vaclava

Další odpovědi
kapka

Da se dojit v pohodě pěšky.
Vis, ze mapy na netu mají takovou jednu úžasnou funkci, ze si zadáš start a cil a ze chces jit pěšky a ono ti to ukáže přesnou trasu, jak je to daleko, popis kde mas odbočit a tak? :)

Beer4Real

Pěšky je to 944m.
Asi 15 min chůze.

Quimby

https://www.go­ogle.com/maps/dir/50­.0834706,14.4334943/50­.0797808,14.4300268/@50­.0747086,14.4304308,785­a,35y,39.24t/da­ta=!3m1!1e3!4m4!4m3!1m0!­1m0!3e2
Tady to máš, jdeš vlastně pořád jen rovně.

klob1

Tak je to jednoduché. Vyjdeš z Hl. nádraží, rovně nebo na šikmo vlevo po chodníčku dojdeš na tu ulici dole, kde jezdí auta. Dáš doleva a jdeš stále rovně tou ulicí a dojdeš na Václavském náměstí. Je to malá chvilka chůze. Tak chodíme my, když tam jedeme za dlouhou dobu.

honza19hk

pěšky asi kilák.
Doplňuji:
taxi z hlaváku na václavák nemá smysl!

mosoj

Vzdušnou čarou k muzeu 530 m.

Lamalam

Vezmi si taxi, za 500 tě tam ochotně dovezou.