deliris

Jak číst české zákony?

Dobrý den, studuji VŠ v oboru účetnictví a daně a v tomto ročníku je nutné často číst legislativu. Pro mě je jedna věc číst a druhá tomu rozumět. Poradí někdo, jak se naučit naše zákony číst? Všude je to věta dlouhá jak čtrnáct dní před výplatou a v ní ještě min. pět odkazů na jiné paragrafy!

Nejlepší odpověď
led

Snažte si ten zákon premietnuť v praxi.
Čítajte trpezlivo, doslova (záleží na každom slovíčku) aj s odskokmi a hlavne rýchlo. Lebo, kým ho dočítate a uložíte v pamäti, už je tu novelizácia.