bug33

Jak chránit hromosvod před lezením po něm?

Hromosvod na domě je veden po betonové zdi. Zloději ho několikrát využili k překonání překážky. Někdy to i hromosvod vydržel, jindy se vytrhl. Je nějaký způsob ochrany např. omotání kovovým ostnatým drátem, aby to vyhovovalo normě.

Odpovědi
Kryšpín

Omotat ostnatým drátem pokud by se zloděj zranil, zda by se nejednalo o nepřiměřené opatření

ahold

Namazat vazelínou.

Michálek1245

Na to by se mělo myslet hned přitom, když se dělá montáž hromosvodu. Myslím teda v případě, že hromosvod zasahuje do veřejně dostupného prostoru. Za mě by bylo fajn dát tam asi kamery. Ale chápu, že ty před lezením neodradí. Maximálně to budete mít natočené. Napadají mě snad jen nějaké bodce, které zamezí tomu, aby se hromosvodech dalo lézt.

Dochy

Kryšpín: Určitě by se nejednalo o nepřiměřené opatření. Je to jasně vidět, zloděj se může rozhodnout jestli tudy poleze nebo ne. Spíš si nejsem jist jak je to s bezpečností hromosvodu. Oni by taky kusy toho ostnáče teoreticky mohli začít létat po okolí, pokud do toho švihne blesk