Altair-AC

Jak chápete výrok ,,Proč mám pocit, že ve dne je tma a pak svítí noc"?

Nejlepší odpověď
annas

Nejde o výrok, ale část písně. Proto vycházím ze slov autora. Ale bylo vhodné vložit odkaz. Protože bez kontextu je výklad zcela jiný než z daného textu.

Záleží na tom, co chcete slyšet.

https://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/michajlov/ro­nin-feat-rest-idea-834129

Jde o proud myšlenek, autorovy stručné úvahy atd. Takže den a noc vyplývá z části básně

Je to jen moje úvaha, autora neznám, ani jeho myšlení, takže mohlo by to být nějak takto.

Egotrip – jde o o činnost věnovanou vlastním potřebám a zájmů, ale to, co navyšuje jeho sebevědomí. Vidí to jako skládačku lego .

Proto má autor pocit, že ve dne je tma – může to být stav smutku, chmury, hrůzy ,utrpení, pocitu ze života, do něhož je nucený,, sám se živí rukama, leccos ho táhne dolů, někdy až na hranu svobody jako lupiče Bandolero , Vždy neni poslušný, nechce mít "svatozář. , ale hudba ho vede dál …

V noci je světlo, naděje, na chmury zapomene, Bloudí městem jako Bludný Holanďan, zatím jen maluje čerta na zeď, ale věří, že čas zahojí rány, i když jizvy zůstanou.

Myslí v noci na to, co bude, ve dne, co je. Proto je noc světlem, den tmou.

Další odpovědi
UPhelp

Může záležt na kontextu, ve kterém to bylo řečeno nebo na konrétním myšlení a přesvědčení daného člověka (popřípadě nějakou nemoc :D). Klidně i skrytý kontext, smysl.
JÁ to chápu tak, že ve dne je vše „temnější“ a v noci je tomu naopak. Z pohledu mého – noční sovy. :D Myslím to tak, že přes den, i když je třeba hezky a svítí Slunce, je horko (nebo možná právě kvůli tomu), jsem bez energie, vyčerpán, z pohledu mysli a přemýšlení jsem na bodu mrazu. Ale v noci když je tma, je to PRO MĚ takové příjemné, klidné a zároveň vzrušující. Cítím mnohem víc energie, líp se mi přemýšlí. Mozek víc šrotuje, kreativita šlape, únavu ani spánek oproti jasnému dni nepociťuji, atd.
Ale smysl toho výroku bude jistě jiný, toto je jen takový můj názor z mého pohledu, který vztahuji přímo na mou situaci.

Světlo a tma jsou takové relativní. Na Zemi je den a noc jen díky rotaci planety a dopadu Slunenčích paprsků. Den a noc se vztahuje jen na konkértní lokalitu v určitou dobu – doletíš letadlem na „druhou“ stranu a máš den 24 h denně.
Navíc je to jen proces přijímání odrazů slunenčích paprsků, které „vykreslují,“ zobrazují okolí. Bez (existence) očí by nebyla tma ani světlo. Oči se vyvinuli, abychom mohli vidět a vidíme díky slunečním paprskům. A já jsem přesvědčen, že vidět by bylo (nebo je) možno i jiným způsobem, než díky slunenčím paprskům/světlu a očím. Nemluvě o tom, že, kdo má velmi dobré rerflexy a vyvinuté i další smysly, tak „vidí“ i dozadu, kde pochopitelně nemá oči a kde vliv světla/slun. paprsků nehraje roli. Orientace pomocí zvukových vibrací, pachů, "vnitřního kompasu, či 6. smyslu je taky možná. A co teprve třetí oko a další takové. :D To jsou prosím duševní schopnosti a taky je (údajně) pomocí nich možno vidět.
Taky může myslet nějakou konspirační teorii. Bůhví čemu někteří věří.
A lidé v depresi mají taky takové jedinečné vnímání reality atd. Vlastně i introverti všeobecně.

hapiky

A nejsi vlkodlak či upír?

Ametyst

Chápu to tak, že nic kolem mě není normální, ale naopak vzhůru nohama. Jako v Orwellovi: Pravda je lež, vítězství je prohra.....

marci1

Možná má rocker Michajlov (Somar) ještě depresivní stavy z vězení, možná se cítí „rozerván“. 🙂
https://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/michajlov/ro­nin-feat-rest-idea-834129
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Michajlov_(rap­per)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.