Kelt

Jak chápat tento návod na učení slovíček?

Autor doporučuje naučit se slovíčka, za 10 minut opakovat a za hodinu také. Dále zopakovat do 24 hodin a do tří dnů. Takže když si v pondělí ráno podle toho návodu začnu probírat slovíčka, mám to poslední opakování hotovo ve čtvrtek nebo v pátek? Jak to chápete? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Názory se liší, každý nemá nadání na jazyk, také má jinou paměť, takže musí opakovat víc. Myslím si, že i postup, který jste uvedl., je individuální.

Já jsem ovládala v ruštině i v němčině perfektně gramatiku, znala výjimky, ale u slovíček jsem potřebovala, aby mně někdo vyzkoušel. Každý den jsem se cestou v autobuse naučila dvě tři nová, další den opakovala a přidala.

Ale je pravda, že jsem pro zdokonalování němčiny ztratila motivaci, když jsem ji nemohla použít při mluvení. Po roce 1989 jsem se německy domluvila v Maďarsku, ale na Němce jsem „nestačila“.

--
Podle výzkumu se ukázala účinnější tato metoda.
Jakub Pok, ředitel a lektor Školy paměti
http://uceni.stu­denta.cz/skola-pameti-naucime-vas-20-novych-slovicek-kazdych-5-minut/article/2184

Další odpovědi
ivzez

Jiné prameny (jiní autoři) doporučují první
zopakování do 10 minut (mně se ale osvědčilo ± po hodině),
dále do 24 hodin a po týdnu.

Já bych poradila se na podobné návody nespoléhat.
Každý jsme jiný a každému z nás lépe vyhovuje jiný
způsob učení a opakování.

Svým žákům jsem radila se každé nové slovíčko učit
se členem a vyskloňovat si je nebo vyčasovat.

A (téměř) okamžitě nové slovíčko použít v různých
pádech nebo osobách v několika jednoduchých větách.
U takto „zafixovaného“ slovíčka je pravděpodobnější,
že si je žáci (studenti) zapamatují trvale.

_________

Poznámka:

Web s návodem k výuce slovíček obsahující chyby
ve mně nebudí moc důvěry.