Rozamunda

jak často se můžou jíst luštěniny ?

Nejlepší odpověď
pusinka50

V luštěninách je hodně sacharidů, tak by se neměly jíst každý den. Na druhou stranu obsahují hodně vlákniny (pro dobrou činnost střev) a také mají nízký glykemický index, takže po jídlu přetrvává déle pocit sytosti.

Pro prevenci a léčbu kardiovaskulárních onemocnění, diabetu, zácpy, při ochraně před rozvojem nádorových onemocnění zažívacího traktu je pravidelná konzumace luštěnin velkým přínosem. Vyšší obsah vlákniny a zastoupení specifických cukrů, které člověk hůře tráví, bývá příčinou nadýmání. Možností jak předejít tomuto nepříjemnému účinku luštěnin je hned několik. První spočívá ve zvýšení frekvence konzumace luštěniny. V zažívacím traktu se namnoží mikroflóra, která dokáže hůře stravitelné oligosacharidy luštěnin zpracovávat – nežádoucí produkce střevních plynů se sníží.
Doplňuji:
Jak často jíst luštěniny: můj názor je 1×, max. 2× týdně, to bohatě stačí

Další odpovědi
Drap

Můžeš je jíst i každý den. Celkově by měla být strava ale vyvážená a zahrnovat různé druhy potravin.

marci1

Samozřejmě, že asi ne každý den, ale pokud Vám konzumace luštěnin nezpůsobuje potíže s trávením, tak je můžete jíst častěji.

Džanička

Jak často chceš, pokud to tvoje střeva vydrží :D