Avatar uživatele
Lucyfer

Jak často můžu denně prát v pračce?

Kolikrát denně a jak dlouho jí můžu nechat běžet? Občas mě přepadávají myšlenky, aby to nebouchlo :D 😂😂

I elektronika potřebuje svoji pauzu.
Zatím jsem prala max dvakrát nebo třikrát.
(Taky koukám, abych to měla kam pověsit.)

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1272 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

U strojů/přístrojů je běžné, že obvykle ani zdaleka tak nezáleží na cykličnosti (pauzách) provozu, jako na celkovém počtu provozních hodin (opotřebení). Nepotřebují „odpočívat“, pokud to např. z konstrukčních důvodů není nutnost.

Obecně je často lepší nepřetržitý provoz, protože tím značně eliminuješ entropický faktor (tzv. „zub času“ – např. koroze apod), který má tendeci se akumulovat, to víš, termodynamika. Znovu zdůrazním to konstrukní hledisko, zkusit třeba umlít 10kg kávy na mlýnku od čongů v jednom zápřahu by pro mlýnek znamenalo téměř jistou smrt. Vlastně dokonce i s přestávkami. ;) :D :D

Jinak doporučuji nechat pračku běžet tak dlouho, dokud prací cyklus není ukončen. Tak nějak mi to přijde vhodnější, než vyndavat z pračky nevymáchané a nevyždímané prádlo, ale to už závisí na vkusu a preferencích každého soudruha. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hufnágl

Tak dlouho, dokud ti pračka neklekne.

Jo, elektronika je prevít a proto bych ti měl doporučit vypínat mrazák, no, řekněme každý týden na 3–4 hodiny.

Upravil/a: Hufnágl

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Jak často denně můžu prát v pračce je dost blbě položená otázka. Asi jako kolik stojí droždí za korunu.

Jinak typicky pračka může prát nepřetržitě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Nevíte kolikrát za den mohu jít na záchod, aby to mísa vydržela?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Podle potřeby dokud se nerozpadne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Tak mě napadlo jak to h vás funguje, že máte špinavého prádla na několik praček denně.
Možná by se v tom případě vyplatila profi pračka konstrukčně řešená pro větší náplň a možná i častější používání

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Lucyfer

Děkuji, vaše odpovědi jsou užitečné.

před 1272 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lucyfer

Někdy je od všeho trošku, třeba dneska jsem prala kabát, ten musím dát zvlášť. Pak bílé zvlášť, tmavé zvlášť… Někdy se to nakupí, pravda, třeba jsem teď delší dobu odkládala utěrky a ručníky, v zásobě jich bylo dost 😅 Taky musím koukat, když peru něco jemného, třeba spodní prádlo. Prát mě baví. 😄 Jinak jsme v domácnosti dva a všeho všudy stačí ta pračka na 6 kg.
Jinak pardon, otázka je vskutku podivně položená.
A radši se ptám, pro sichr.
Ráda tu pokládám stupidní otázky 😂 Jak kdy.

před 1272 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

nyjono „jak to h vás funguje, že máte špinavého prádla na několik praček denně.“ – malé děti. Pere se skoro furt. Velká pračka? pro nás nemá smysl. 1. Malý byt, 2. Různé typy prádla co se nemohu prát dohromady.

před 1272 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nyjono

Dochy, a co tak praní několika dávek denně?

před 1272 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Perem několik dávek denně. Aspoň nemusíme řešit zápach z několik dní zavřené pračky 😉 Tohle může být problém u miniaturních spotřebičů, u kterých se očekává, že pracují jen pár minut a je tak u nich třeba nedostatečné chlazení. Příklad: kompaktní ruční kafemlýnek: semele se jedna dávka během 3 minut, on se i docela zahřeje, pak má klidně den na vychladnutí.

U pračky trvá i přes hodinu kdy se prádlo vyváří, celá pračka se tím zahřeje. Během dalších 15 minut se to zchladí při pláchnutí. Motor se stihne chladit průběžně bez potíží, je dost velkej, kolem něj je spousta volného prostoru kudy může odcházet teplý vzduch, zkrátka žádný problém. A i ten motor sám o sobě pracuje ve střídavém režimu – párkrát převalí prádlo a pak má 20s padla.

před 1272 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nyjono

Necháváme dvířka pračky pootevřené a zápach tedy nehrozí.

před 1272 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lucyfer

Ono to chce taky občas tu pračku pročistit :D

před 1272 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

zrovna včera jsem vypral 3l octa 😉

před 1272 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Malý byt – do otevřených dvířek bouchaj dveře koupelny.

před 1272 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lucyfer

aliendrone To já nechávám, když to dopere, tak vyndavám… a pak třeba další várku. Teďko mě napadl takový detail, že před vytažením dávám to kolečko na vypnutí… ale nemusela bych.

Říkám si, že vícero „praček“, ale o krátkém cyklu, třeba hodinu nebo méně, by mohlo být méně zatěžující než třeba tři kola po třech hodinách.
Čekat, až to klekle, asi není nejlepší nápad 😅 Ledaže by to pak šlo snadno nakopnout znovu 🤔 😀

před 1272 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek