xiperio

Jak často by měla lednice vypínat?

Pokud se neotvírá a zůstane zavřená třeba celou noc.
Jak často by měl termostat zapnout a vypnout?

Nejlepší odpověď
marci1

„Kompresor u chladniček může pracovat až 75% provozního času. Četnost a délka spínání závisí na okolní teplotě, vlhkosti a počtu potravin uvnitř chladničky. Vzhledem k velikosti dveří, dojde při jejich otevření k rychlé výměně vzduchu, a tudíž může termostat v chladničce opět sepnout kompresor.
Kontaktní Centrum Electrolux“
https://ledni­ce.heureka.cz/e­lectrolux-eal-6240-aou/poradna-otazka/586982/
Nové lednice mají nízkoenergetický kompresor, který spíná opravdu častěji a lednice jede až na 80%. Díky tomu nejsou v lednici velké výkyvy teplot a lednic nepotřebuje velký odběr elektřiny.

Další odpovědi
elkon

To je různé, podle izolační třídy, spotřeby a nastavení termostatu. Také záleží, jak je naplněná potravinami.