quentos

Jak často močí koroptev?

Pro časté močení, zejména po malých dávkách, se používá přirovnání „čurat jak koroptev“, tak by mě zajímalo, jak to vzniklo…

Nejlepší odpověď
marci1

Koroptev vlastně nemočí, vylučuje vodu spolu se stolicí prostřednictvím kloaky. Jinými slovy „močí“ v tuhém stavu. Pomáhá to udržovat příjem a výdej vody.
Dospělá koroptev vypije od 0,1 do 0,2 litrů vody na kus a že vyprodukuje „poměrně velké množství trusu“, tak snad to bude ono.
🙂
https://www.ba­byweb.cz/b/ko­roptve-99597

Další odpovědi
Drap

Vzniklo to zřejmě z toho, že je koroptev malá. Čekat na moč od koroptve by zřejmě trvalo hodně dlouho.

Porkman

Koroptev je pták, nemočí

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

quentos

Marci1: díky, takhle to s tou kloakou a tuhým stavem mají, tuším, všichni ptáci. Takže to nakonec bude díky tomu velkému množství trusu? ;{)>

marci1

Ano, všichni ptáci ( s vyjímkou pštrosa) „močí“ v tuhém stavu. To častější a větší množství trusu (s močí) by mohlo znamenat, že „čurá“ jako koroptev. 🙂