Avatar uživatele
sznamko

Jak často mám přihnojovat orchidej a čím?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, hanny 2 před 4787 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Jak hnojit? Čím? Všeobecně se píše, hnojte jeden krát za čtrnáct dní, já preferuji hnojení při každé zálivce, mimo prolévání substrátu. Používám však poloviční dávky hnojiva, jen u rostlin připravujících se kvést používám plnou dávku psanou na etiketě. Používám standardní hnojivo pro orchideje a střídám jej s hnojivem na Muškát (Nv% 0,21-Pv% 0,30-Kv% 0,19 s vápníkem a hořčíkem) toto hnojivo používám jen jako doplňkové a jen jednou za dva měsíce. Klasické hnojivo střídám s Biplantolem vital NT, toto hnojivo je spíše něco jako živá voda a má za následek tvorbu kořenů a to v takové rychlosti, že zakoupený Phalaenopsis s jedním uhnívajícím kořenem, ještě téhož roku vyprodukoval tolik kořenů, že byl schopen vytvořit jeden nový list a stonek s květem. Vodu na hnojení nepřevařujte, tím jen odpaříte její část a nežádoucí látky tak ještě zesílíte. Já používám vodu z vodovodu (pravdou však je, že máme asi nejlepší vodu v republice) vodu nechám patřičně odstát a ředím ji s destilovanou vodou v poměru jedna ku jedné. Rostlinu která má právě období odpočinku samozřejmě nehnojím. Pokud se ve vaší sbírce orchidejí nachází některý z druhů terestricky rostoucích orchidejí (orchideje rostoucí na zemi či skále) do této kategorie patří například Phaphiopedilum (střevíčník) je vhodné jednou ročně posypat substrát dolomitickým vápencem a po té dobře prolít. Jak a kolik? Na čajovou lžičku naberte asi polovinu a posypte kolem celého obvodu květináče, prolitím po té zapravte do substrátu, orchidej bude toto množství využívat po celý rok.

Zdroj: http://www.or­chidej.estran­ky.cz/clanky/hno­jeni/hnojiva.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Jak pěstovat orchideje? Kompletní průvodce

Zdroj: http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/pokojove-rostliny/jak-pestovat-orchideje-kompletni-pruvodce/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek