sznamko

Jak často mám přihnojovat orchidej a čím?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Jak hnojit? Čím? Všeobecně se píše, hnojte jeden krát za čtrnáct dní, já preferuji hnojení při každé zálivce, mimo prolévání substrátu. Používám však poloviční dávky hnojiva, jen u rostlin připravujících se kvést používám plnou dávku psanou na etiketě. Používám standardní hnojivo pro orchideje a střídám jej s hnojivem na Muškát (Nv% 0,21-Pv% 0,30-Kv% 0,19 s vápníkem a hořčíkem) toto hnojivo používám jen jako doplňkové a jen jednou za dva měsíce. Klasické hnojivo střídám s Biplantolem vital NT, toto hnojivo je spíše něco jako živá voda a má za následek tvorbu kořenů a to v takové rychlosti, že zakoupený Phalaenopsis s jedním uhnívajícím kořenem, ještě téhož roku vyprodukoval tolik kořenů, že byl schopen vytvořit jeden nový list a stonek s květem. Vodu na hnojení nepřevařujte, tím jen odpaříte její část a nežádoucí látky tak ještě zesílíte. Já používám vodu z vodovodu (pravdou však je, že máme asi nejlepší vodu v republice) vodu nechám patřičně odstát a ředím ji s destilovanou vodou v poměru jedna ku jedné. Rostlinu která má právě období odpočinku samozřejmě nehnojím. Pokud se ve vaší sbírce orchidejí nachází některý z druhů terestricky rostoucích orchidejí (orchideje rostoucí na zemi či skále) do této kategorie patří například Phaphiopedilum (střevíčník) je vhodné jednou ročně posypat substrát dolomitickým vápencem a po té dobře prolít. Jak a kolik? Na čajovou lžičku naberte asi polovinu a posypte kolem celého obvodu květináče, prolitím po té zapravte do substrátu, orchidej bude toto množství využívat po celý rok.

Zdroj: http://www.or­chidej.estran­ky.cz/clanky/hno­jeni/hnojiva.html

Další odpovědi
dědapetr

Jak pěstovat orchideje? Kompletní průvodce

Zdroj: http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/pokojove-rostliny/jak-pestovat-orchideje-kompletni-pruvodce/