zjentek

jak být nestranný?

existuje na to studie, studium a praxe?

Nejlepší odpověď
annas

Řeší se věky.

Francois Villon
......
Jsem stranický, jsem zastánce všech stran.
Co chci? Být z těch zas, plat kdo bráti smí,

srdečně přijat, každým odmítán.

Být upřímný, to mohu slíbit, být nestranný ne. (Johann Wolfgang Goethe)

Být jako tři moudré opice, z nichž jedna si zakrývá uši, druhá ústa a třetí oči, svými gesty říkají „neslyším zlo, nevidím zlo, nemluvím zlo“.

Je velmi důležité poznat, na základě čeho jste se rozhodl, co má vliv na vaše rozhodnutí a následné chování. Věřít sám v sebe, ve své hodnoty v to, že vaše cíle jsou správné. Nedovolte nikomu, aby vám určovat, jak se máte chovat.

Další odpovědi
postcd

nestranný člověk má pravděpodobně zásadovou lásku ke všem lidem kterých se daná věc týká, ta mu může bránit jednat nespravedlivě v něčí prospěch. Možná také mu může býti protivná jakákoliv nespravedlnost, bezpráví. Jsou to asi vysoké morální zásady. Jak se to naučit? Usilovat o zmíněné vlastnosti?