FlAsh_7

Jak byste vysvětlili úplnému začátečníkovi, co je to převodovka?

Nejlepší odpověď
Drap

Převodovka neboli převodová skříň je kompaktní strojní zařízení umožňující převod mezi hnacím a hnaným strojem, tj. technické zařízení, které mění silové a kinetické parametry přenášené energie. Nejčastěji mění úhlovou rychlost a točivý moment rotačního pohybu.

Zdroj: Wiki

Další odpovědi
Kelt

A proč začátečníkovi. Já jsem jezdil s rodinou asi 20 let a kdybych to měl někomu vysvětlit, tak to nedokážu. Ono záleží na to, zda je někdo technický typ nebo ne. Těch návodů je hodně.

da ny

"Automobilová převodovka je velmi důležité zařízení, jehož hlavním účelem je převod energie z motoru na kola. Převodovka je tedy nezbytná k tomu, aby se automobil vůbec rozjel, pokračoval v jízdě a mohl se pohybovat stále rychleji. "
https://www.e­pojisteni.cz/po­jem-prevodovka/

EKSOT123

Třeba nějakému dítěti ze školky bych to zkusil takhle: Ty jsi jako ten motor:
když běžíš po rovině, děláš dlouhé skoky. A teď běžíš do prudkého kopce, zkus dělat stejně dlouhé skoky… Pak bych se mu pokusil vysvětlit, jak funguje páka,… atd. Jinak je podle mě nejlepší si najít převody někde namalované a popsané.

xiperio

Nejlépe to ukázat na zmenšeném modelu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.