Weirdquestio

Jak byste řešili současnou covidovou situaci?

Jaká opatření byste zavedli? Jste pro lockdown a/nebo povinné očkování, nebo ne? Jaký máte názor na roušky/respirátory? Má smysl testovat? Je dle vás v pořádku, když se schází lidé bez roušek, pokud nejdou mezi lidi bez příznků nemoci?

Lidé na jedné straně mluví o diskrminaci neočkovaných a o tom, že jsou nepřímo nuceni se očkovat, i když to legislativa zakazuje. Také říkají, že respirátory propouští covidové částice a tedy jsou k ničemu, člověk jen vdechuje zbytečně vlastní bacily a nedýchá čerstvý vzduch.

Na druhé straně možná ti samí lidé kritizují ty, kteří na demonstraci neměli roušku nebo říkají, že je třeba ulevit nemocnicím. Nebo říkají, že občan má i povinnosti, nejen práva.

Z toho mám pocit, že je to schizofrenní situace, lidé říkají navzájem si odporující věci.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Já bych hlavně chtěla prosadit, aby se nemocní léčili, a ne aby je praktici posílali domů, počkáme a uvidíme. Je to kvůli zdravotním pojišťovnám. Ivermectin a Remdesivir tu jsou od začátku. Jak neustále píšu- systém nemá rád levná a účinná řešení. Pak umírají neléčení lidé, ale to ne kvůli zdravým, ale kvůli hamižnosti vytřískat na nemocných co nejvíc.

Další odpovědi
aliendrone

No, dnes už jsou dostatečně známy podmínky i okolnosti, takže:

  1. Všem „rizikovým“ dát PŘEDNOSTNÍ možnost se opíchat, pokud o to budou stát. (Myslím VAKCÍNOU Keplere!) ;) :D :D
  2. Zajistit ÚČINNÉ LÉKY a vydat směrnice/pokyny praktickým lékařům „jak na to“.
  3. Všem ostatním, kteří o vakcinaci budou stát ji UMOŽNIT (rizikoví mají ale PŘEDNOST)! Logicky podstoupit případná rizika a výhody je JEN NA NICH, stát si v případě průšvihu „myje ruce“. :)
  4. A pak už jen čekat, až se promoříme, nemocnice se vyprázdní a celá tragifraška zmizí v propadlišti dějin. ;) :D :D

Podle mne je přímo markantním znakem ZLOČINNÉ DEBILITY povinně očkovat VŠECHNY (tedy i ty, kteří to nepotřebují, bo jsou v přiměřené zdravotní kondici) vakcínou, která stejně nezaručí, že neonemocní a v případě že ano, tak nezdechnou. Místo toho bych pořídil LÉKY pro ty, kteří je POTŘEBUJÍ (průběh nemoci je u nich vážný).
Jenže „potíž“ tohoto řešení je v tom, že by na tom (s vyjímkou samotných lidí ohrožených nemocí) NIKDO NEVYDĚLAL! Tzn. žádné roušky za 777Kč/kus, žádné znehodnocení měn/úspor, žádné zvyšování cen zboží a služeb atd., prostě úplná KATASTROFA pro zvolené zlodějské darmožrouty a jejich chábry. ;) :D :D

agentpv

všechny zavřít a ty hezké a mladé opíchat.

Kelt

Přijdeš kamkoli, u vstupu ti vyškolený zdravotník udělají antigenní test, ten si zaplatíš, . Když budeš dobrý, dostaneš pásku a můžeš se ten den pohybovat ale jen v roušce nebo s respirátorem. Pokud jsi očkovaný, nebo prodělal nemoc není důležité. Hlavní je výsledek testu. A mělo by se to sledovat, kam kdo jde.

Justin1

Zredukoval bych výjimky z povinnosti používat ochranu dýchacích cest. Vycházel bych z toho, že když lidem dáte výjimku platnou za nějakých podmínek, budou si ji svévolně rozšiřovat i na situace, kdy tyto podmínky neplatí, takže bych to postavil víc restriktivně.

Zavedl bych školení o tom, že za vývoj epidemie neseme odpovědnost všichni, nemůžeme se odpovědnosti zbavovat a přehazovat ji na ostatní, takže žádné obcházení opatření, žádné roušky pod nosem a potkávání se bez ochrany dýchacích cest jako zneužití toho, že opatření nejsou vymáhána. Virus se šíří vždy, když mu to umožníme, nedá se s ním diskutovat.

Jako podmínku pro vstup někam, která se bude kontrolovat, bych dal současné splnění těchto požadavků:

  1. správně nasazená ochrana dýchacích cest s předepsanou minimální účinností
  2. doklad o očkování nebo prodělané nemoci v posledním půlroce nebo o kontraindikaci očkování
  3. negativní test
  4. doklad o absolvování výše uvedeného školení

Obcházení opatření by bylo náležitě trestáno a na to by se upozorňovalo v rámci školení.

elkon

Pochybuji, že zde vystupují odborníci a laikům nepřísluší toto řešit. To je stejné, jako když budete chtít např. na kuchaři, aby vyrobil mikroskop.

Dochy

elkon: Že Tě to baví, furt lidem určovat o čem se mohou bavit.

Justin1

To, co jsem napsal, není úplně promyšlené a propracované, možná by to bylo problematické. Jsou to jenom nápady na to, co by mohlo pomoci.

aliendrone

agentpv>>> Nejsi NÁHODOU příbuzný s Keplerem? ;) :D :D