dust8

Jak byste odhlučnili pračku, která je slyšet z prvního patra domu až do druhého?

No a do sklepa se dát už nedá, protože tam už dvě pračky máme i se sušičkou. Je to o tom, že je lenost nosit prádlo až do sklepa a taky je třeba prát často a rychle prát kvůli osobě v péči, která je ležákem a má časté poklady v plenách a v okolí.

Nějak ztlumit vibrace? Dalo by se i něco vyrobit doma něco na styl co dům dá?

Nedá se prát na noc, protože by se člověk kloudně nevyspal a to myslím i spaní ve druhém patře. Pračka sebou šíleně hází a hučí jak pominutá.
Něčím pračku podložit? Něčím jí obalit?

Hlavně bych nerad kvůli té starobilé avšak téměř nesmrtelné pračce Tatramatce, která funguje tak něco už před padesát let odhlučnoval stěny a strop + podlahu koupelny. Asi v sobě nemá kur..tko.

Nejlepší odpověď
Dochy

Dělaj se různé gumové podložky. Buď tlustej kobereček, nebo kolečka jen pod nožičky. Jestli to pomůže je ale otázka. Myslím, že za jistých okolností to může problém i zhoršit.

Další odpovědi
dubraro

Nová pračka (s dynamickým vyvažováním vibrací) bude pravděpodobně levnější než účinné odhlučnění.

Kepler

Já měl taky kdysi Tatramatku, ta bohužel zhebla asi po třech letech – prorezla smaltovaná vana. To bylo teda dílo, cestovala po celé koupelně a dělala strašný randál. Vyřešil jsem to tak, že jsem pod ni dal asi 5 cm silnou pěnovou gumu, musí být dost tuhá. Už se ani nepohnula a bylo relativně ticho.

aliendrone

Kepler>>> S tou vanou (smalt) u Tatramatek máš recht, ale v Tuzexu prodávali exportní verzi z nerezovou vanou – ty pračky fungují DODNES! (stačí jen vyměnit gufera, případně ložiska nebo topení, když odejde)

Ale je to udělané tak, aby to ŠLO opravit (ne jako dnes), tudíž pokud někdo není prase a neodkroutí programátor, tak ta pračka mu jede a jede a jede…

(jo a ještě bývá někdy potřeba pročistit el. ventily na vodu od bordelu – vodní kámen atd.)

Zato to opravíš/zgene­rálkuješ i napoprvé se vším všudy (včetně doby zkoumání „jak to rozhodit“ atd. za dopoledne. Pokud už víš jak na to, je to tak na 2h práce. A ještě měla přívod na teplou vodu, ZLATÝ! Jen blbě ždímala, nejen to skákání, ale těch 600ot/min bylo FAKT málo, jenže si stejně nedovedu představit tu diskotéku, co by dělala při 1000ot/min nbo dokonce víc! ;) :D :D

Kdepak, naši inženýři UMĚLI, bohužel socplánování, RVHP a všechny ty další shity soudruhů spolehlivě všechno pohřbily. :(

Dochy

Mno ty tatramatky… je fakt, že tam se ložisko vyměnit dá. Ale s tím programátorem bych nebyl tak optimistický. Ty kontakty pokud se pamatuju odcházely. Pamatuju taťku jak to několikrát rozebíral a kontakty měnil…

aliendrone

Eh, nebudu se hádat. Je tu totiž stejná možnost, jako u té vany. Exportní verze mohly být udělány LÉPE, pro našince vymyšlen nějaký „zlevňující zlepšovák“. :)