pn65

Jak bych se měl zachovat v této situaci?

Koupil jsem přes eshop dva mopy v ceně 800 korun, mopy mě přišli, ale zjistil jsem, že se neshodují z obrázkem na webu, proto jsem volal na tento eshop, aby mě je vyměnili.
Podle nich jsou dostačující, takže jsem odeslal na jejich adresu nepoužité mopy i z formulářem odstoupení od kupní smlouvy, v pořadku obdrželi oboje, poslaly mě na meil opravený daňový dokla – dobropis a zarazila mě tato věta; Kupující se zavazuje uhradit úrok z prodlení 0,05 % z dlužné částky za každý den prodlení. Přitom jsem na netu četl, že pokud podám odstoupení od kupní smlouvy, nesmí mě prodejce nijak sankcionovat. Můžete prosím poradit, máte zkušenost? Díky

Nejlepší odpověď
elkon

Při nákupu na e-shopu, můžete vrátit zboží (bez známek použití) do čtrnácti dnů a bez udání důvodů. Prodejce je povinen vrátit peníze. Dál bych se s nimi nebavil.

Další odpovědi
Pepa25

Nerozumím, jak obecná věta o úroku v případě prodlení souvisí s odstoupením? Navíc předpokládám byla už na původní faktuře, neboli ji tam dávají automaticky. Každopádně, pokud zboží vracíte, tak vám oni vrátí peníze a úrok z prodlení se vás netýká.

_Bůh_

Úrok v prodlení je v této souvislosti mimo, a pokud odstupujete od smlouvy do 14 dnů tak si můžou úroky strčit za klobouk. Kdyby nechtěli platit tak jim pošlete předžalobní výzvu.

Dochy

Nijak. Je to dopropis. Takže pokud to tam mají napsané, přiznali si bič sami na sebe. Pokud se zpozdí s posláním peněz, můžeš vyžadovat ten úrok 😉
Jinak je to poměrně standardní věta na fakturách…