Avatar uživatele
pn65

Jak bych se měl zachovat v této situaci?

Koupil jsem přes eshop dva mopy v ceně 800 korun, mopy mě přišli, ale zjistil jsem, že se neshodují z obrázkem na webu, proto jsem volal na tento eshop, aby mě je vyměnili.
Podle nich jsou dostačující, takže jsem odeslal na jejich adresu nepoužité mopy i z formulářem odstoupení od kupní smlouvy, v pořadku obdrželi oboje, poslaly mě na meil opravený daňový dokla – dobropis a zarazila mě tato věta; Kupující se zavazuje uhradit úrok z prodlení 0,05 % z dlužné částky za každý den prodlení. Přitom jsem na netu četl, že pokud podám odstoupení od kupní smlouvy, nesmí mě prodejce nijak sankcionovat. Můžete prosím poradit, máte zkušenost? Díky

Zajímavá 0 před 803 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Při nákupu na e-shopu, můžete vrátit zboží (bez známek použití) do čtrnácti dnů a bez udání důvodů. Prodejce je povinen vrátit peníze. Dál bych se s nimi nebavil.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Nerozumím, jak obecná věta o úroku v případě prodlení souvisí s odstoupením? Navíc předpokládám byla už na původní faktuře, neboli ji tam dávají automaticky. Každopádně, pokud zboží vracíte, tak vám oni vrátí peníze a úrok z prodlení se vás netýká.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
_Bůh_

Úrok v prodlení je v této souvislosti mimo, a pokud odstupujete od smlouvy do 14 dnů tak si můžou úroky strčit za klobouk. Kdyby nechtěli platit tak jim pošlete předžalobní výzvu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Nijak. Je to dopropis. Takže pokud to tam mají napsané, přiznali si bič sami na sebe. Pokud se zpozdí s posláním peněz, můžeš vyžadovat ten úrok 😉
Jinak je to poměrně standardní věta na fakturách…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek