placebjok

Jak by zvládl bývalý režim před rokem 1989 současnou pandemii???

Jen dodám, že tu za bývalého režimu bylo víc nemocnic, víc infekčních oddělení a uzavřené hranice

Nejlepší odpověď
Edison

Hravě. Totality mnohem snáze zvládají náhlé krizové situace. Nemusej se ohlížet na něčí práva, na demogracii a podobný blbosti.

Další odpovědi
Kelt

To je jedna věc. Většina lékařů na vyšších postech měli legitimaci KSČ, tak by to brali jako stranický úkol. Dávali by se socialistické závazky na počest k nějakému sjezdu. Zavřely by se hned hranice, takže do Itálie by nikdo nejel lyžovat. A ta situace by byla možná jen teoreticky. I když Na věčné časy a nikdy jinak mělo mnohem kratší dobu trvání.

Kepler

Já myslím že stejně blbě jako ten režim současný, ba ještě hůř, protože tehdy ještě neměli všechny ty poznatky jako dnes. Víc nemocnic, víc infekčních oddělení a uzavřené hranice šíření pandemie nezabrání. V současné době je jediné účinné opatření karanténa a omezení hromadných akcí. Nalezení vakcíny je na dobré cestě a uzavřené hranice by přístup k ní jen ztížily. Podle optimistických odhadů by pandemie mohla začít opadávat někdy v květnu nebo červnu, ve Wu-Chanu už jsou za vrcholem.

Alesh

Všechno by režim zamlčel a na důkaz, že je vše v pořádku by uspořádal v zasažené oblasti závod míru.

Mc Merkurion

… jako v Číně …

Ametyst

Při zadrátovaných hranicích to nebyl takový problém. Centralizace moci to také usnadňovala.

zjentek

Před r. '89 by si tu žádný covid zero až nekonečno nedovolil oxidovat!

Pepa25

K doplnění otázky: nebylo tu ani víc nemocnic ani víc infekčních oddělení. Uzavřené hranice vadily vždy, když zrovna nebyla epidemie = v podstatě pořád.