Daldalero

Jak by se mohla z teorie literatury nazývat přezdívka báby Milionové? + Jak nazvat název povídky?

Dobrý den, mám dva dotazy ohledně povídky Přivedla žebráka na mizinu z Nerudových Povídek malostranských. Neví někdo, jak by se mohla z teorie literatury nazývat přezdívka báby Milionové? Pokud nevíte, na co se ptám, tak se nedivím, protože já to také pořádně nevím, co tou otázkou učitelka myslela. Druhá též krkolomná otázka zní takto: Jak byste z hlediska teorie literatury nazvali název povídky? Jakým termínem? Napadla mě odpověď arabeska, jenže když mám „nazvat název povídky“, tak vůbec netuším, co se po mně požaduje. Předem děkuji za jakoukoliv odpověď, radu či tip.

Co tato otázka?

ttps://www.on­tola.com/cs/on­di/idobvo/povid­ka-privedla-zebraka-na-mizinu-povidky

Odpovědi
quentos

Zkrátka hledáme vhodné literární termíny, kterými nazvat literární postup, kterým vznikla ona přezdívka a onen název.
V případě báby Milionové bych byl pro ironii až sarkasmus, v případě názvu postačí pouhá logika: lze přivést žebráka na mizinu? Vždyť je to protimluv. Teď už jen zbývá si vzpomenout, jak se řekne protimluv cizím slovem.