Kryšpín

Jak by pravděpodobně proběhla mobilizace v České republice?

Na Generálním štábu České republiky padl návrh provést v příštím roce cvičnou mobilizaci.

Nejlepší odpověď
klumprt

Já myslím, že by se odhalilo spoustu problémů a možn by to skončilo fiaskem. A právě proto by možná bylo na místě si ji vyzkoušet. Abychom měli nějaké chyby, ze kterých se dá poučit.

Další odpovědi
Edison

To by byla bžunda!!! V tom bordelu tady, s tím povědomím, co dnešní mladí mají… hahahaha…

Drap

Mizerně, T=měř nikdo nezná postupy, co dělat. Myslím , že mobilizační plány někde vůbec nejsou, Pokud by to byla opravdová mobilizace bez přípravy, v nějaké krizové situaci, byl by to jen zmatek a chaos.

led

Nebojte sa, nebudete si obliekať uniformu a nechávať doma plačúce rodiny a nariekajúcich zamestnávateľov.
Cvičnú mobilizáciu je možne urobiť aj bez priameho dopadu na obyvateľstvo. Vôbec o tom nemusia vedieť. Ide o praktické a organizačné preverenie mobilizačných plánov cez štruktúru mobilizačných opatrení a činností organizácií, ktoré toto majú na starosti, bez vyhlásenia všeobecnej mobilizácie.
Je to ako, keď sa pravidelne robí previerka funkčnosti poplachových sirén. Počúvate kvílivé hučanie sirén a nikto sa nevzrušuje.

ivzez

Opravdu?

Nevěřím Vám. Naposledy jsem četla, že se o cvičné mobilizaci
jen uvažovalo, ale nakonec se rozhodlo, že se mobilizovat nebude.

(A teď mi to zkuste vyvrátit.)

ten který je

Mobilizace?Pro vojáky nejsou ani boty!

Klaproth

Jsem příslušníkem aktivních záloh. Vím přesně, co bych měl v případě mobilizace dělat.

aliendrone

Muehehé!! Tak teď jsem si na chvilku představil, jak by o v praxi asi doopravdy vypadalo – něco mezi totálním fiaskem a koncem světa. Neboj nic, i když zelené mozky JSOU schopné vymyslet opravdu věci téměř neuvěřitelné, tak naštěstí i ony podléhají pudu sebezáchovy a MEGAPRŮSER, který by v důsledku takového šíleného pokusu nastal by chca nechca i v tomto systému MUSEL někdo odskákat. (myslím) O tom, jak by „se zájmem přihlíželi“ (rozuměj, smíchy se váleli po zemi) vojenští přidělenci jiných států nemluvě. :)

Buď jde o PR mlžení (hoši z genštábu se chtějí zviditelnit), pravděpodobně by to ovšem proběhlo formou velitelsko-štábní hry jak píše led, podobně jako když naše armáda „úspěšně odrazila agresora a vrhla ho z5 do výchozích pozic“, kde se po mapách posouvají figurky a vlaječky, aby si poté mohli páni generálové lámat ruce při tom, jak se budou usilovně plácat po zádech z toho, že jsou o moc lepší, než Napoleoni, Mansteinové a Guderiani! ;) :D :D

Ne že bych měl primárně v úmyslu dehonestovat naše profi vojáky, věřím, že jsou mezi nimi mnozí upřímní idealisté-nadšenci, ovšem jak podotýká s těmi botami „ten který je“ si i já myslím, že i pouhé nakrmení povolaných branců v reálu by bylo HODNĚ nad jejich síly! ;) :D :D

anonym

Trochu se obávám, že už jen ten pojem by byl pro dnešní mladou generaci matoucí a nejspíš by jen hledali svůj mobil aby se ujistili, že jsou patřičně zmobilizování 🙂

Edison

Drap: Mobilizační plány naprosto zaručeně existují. O tom žádná. Jenže v těch jaksi nelze odhadovat, jakou DISCIPLÍNOU jsou dnešní občané „postiženi“. A o tom si teda fakt iluze nedělám.

Kryšpín

Já mám dojem že v době socialismu by byla mobilizace chaos, ovšem nýní v době počítačů, mobilů by vše perfekt klapalo, občané co mají za sebou ZVS mají jistě pokyny kam se dostavit, zbytek schopný obrany by během tří dnů případně byl zaučen jak zacházet se zbraní / tak to proběhlo na Ukrajině /. Dále děti, starci, nemocní nevím kde by byl příděl ochranných pomůcek, příp. kryty a.p.

led

Ste na omyle. Práve naopak.
Dnes by sa mnohí „vyzúvali z povinnosti“ pretože (podľa ich názoru) ich podnikanie je dôležité pre štát a v prípade odvodu do armády, by sa mohla štátna ekonomika a národné povedomie obyvateľov štátu dostať do zániku spoločnosti a Sveta. Skúste sa pozrieť napríklad, na spoločenské rozloženie odvedencov do ozbrojených síl USA
časoch vyhlásenia vojny Nemecku…