Michal Kole

Jak by měli být vysoké sociální dávky, aby motivovali lidi hledat si práci ?

http://www.ces­kenoviny.cz/do­mov/zpravy/stem-lide-mini-ze-davky-v-nezamestnanosti-maji-byt-nizke/803743

Podle mě je to dvojsečné

Když budou sociální dávky nízké, tak lidi nebudou mít na nájem, životní náklady jako jídlo a pravděpodobněji si vezmou nějakou půjčku, samozřejmě nevýhodnou, protože solidní banka nepůjčí. A tím se problém ještě zhorší.

Najít práci dnes není zas tak jednoduché, když zaměstnavatelé jsou čím dál tím náročnější.

A 12tka noční v továrně není pro každého, třeba vyjímečně nekolik směn do měsíce by šlo vydržet, ale pravidelně, …

Tyto lidé mají nejvíc tzv. nemocí z povolání.

Ono stát u psáu a mít na každou operaci několik sekund a když to nestihne tak strhávají nějaké peníze nebo přímo vyhodí ve zkušebce to spíš člověka odrazuje a demotivuje a každý člověk není „robot“, aby snesl všechno nebo každý není manuálně zručný – mě všechno padá z ruky možná je to tím, že mám taky nějaký neurologický nález.

Příjmout dočasně hůře placenou práci je nejshůdnější

Přestěhování

To je asi nejhorší co může být protože člověk má v daném místě nějaké sociální vazby – známý, sousedi.

Když je to rodina s dětmi tak je to ještě horší, protože děti mají své kamarády nebo dokonce holku/kluka

Mají rozstudovanou školu

Dojíždění taky není zrovna OK protže se zabijí třeba denně 3 hodiny zbytečně v autobuse musí se brzo vstávat domů se vrací pozdě člověk je unavený nejn z práce, ale ještě z toho cestování a to se projevuje na klidu v rodině.

Nejlepší odpověď
Drap

Michale ? Koho myslíš že zajímá jestli někdo má či nemá na najem, jestli má takovou práci která mu ničí zdraví, nebo jezdí 3 hodiny každý den do práce a zpět ? Pokud to nevíš, tak dnes nikoho. Každý se musí starat sám o sebe. A jak vysoké dávky ? Ty by měly být přiměřeně přiměřené.

Další odpovědi
www

Bez komplexní změny tohoto „našeho“ systému lze nastavit každé, i sociální dávky jen hodně těžko a pokud, tak blbě, viz dnešní praxi ☹.
K tomu se ale nikdo nemá a ani mít hned tak honem asi nebude.

ReHu

Přiměřeně vysoké.

arygnoc

podľa mňa nie sú na vine sociálne dávky, ale kadejaké vykonávanie brigád, práce na čierno apod.
Odvážim sa odhadnúť, že trh s prácou na čierno je v ČR možno širší, väčší, ako ten oficiálny (kvôli daniam, odvodom a pod.).

Je to jednoznačne ťažké, prinútiť ľudí, aby museli makať a prinútiť podnikateľov, aby prácu aj zaplatili (ocenili).

Postavil by som prácu (nezdanenú) mimo zákon, ako pracovníkov na čierno, tak i zamestnávateľov. To by mohlo pomôcť.

Ar

Michale uvažuješ úplně blbě, stejně jako naši politici. Otázka má znít JAK VYSOKÁ MÁ BÝT MZDA, ABY MOTIVOVALA LIDI HLEDAT SI PRÁCI ?
Sociální dávky mají být vysoké tak ,aby umožňovali člověku žít na minámální úrovni 21 století.

pizlicka

naprosto souhlasim s AR.otazka ma znit opacne.jak vysoka mzda by mela byt,aby motivovala k praci.ja bych pridala,jak moc by se mel zmenit pristup nadrizenych,aby lidi radi pracovali.

Robert_PM

Zkus se zeptat bez gramatických chyb.