Marťas Q9

Jak by měla vypadat „plná moc“?

Dobrý den,

pokud by se dotyčný chtěl nechat jít tetovat v doprovodu dospělého sourozence, musel by tento sourozenec mít udělenou plnou moc od rodiče / zákonného zástupce. Jak by měl tento dokument vypadat a kde se dá ověřit podpis?

Nejlepší odpověď
marci1

Seriózní tetovací salon vyžaduje u mladistvého „Prohlášení zákonných zástupců pro nezletilé: tetování“. Ověření není nutné. V odkazu je vzor a podmínky pro tetování: https://www.te­tovanitaurus.cz/ob­jednavky/
🙂

Další odpovědi
JájsemRaibek

Podpis nemusí být ověřený, a jak má vypadat? Jednoduše.
Zmocněnec na straně jedné a zmocnitel na straně druhé uděluje zmocněnci plnou moc k tomu a tomu účelu.
Datum a podpis.

Ušel ventil

No mám dojem že dospělý bratr není zákonný zástupce nezletilého , ale
tetovat bez souhlasů rodičů se můžeš od 14 let – http://www.aha­online.cz/cla­nek/musite-vedet/94007/novy-obcansky-zakonik-tetovani-bez-souhlasu-rodicu-od-14-let.html

Podpis se ověřuje na poště za 30 kč