Rohlik

Jak odvolat plnou moc bez podpisu zmocněnce?

Modelová situace:
Udělím někomu plnou moc na vyjmenované úkony na dobu neurčitou. Po čase se s tímto člověkem neshodnem, pohádáme se a chtěl bych plnou moc odvolat. Zmocněnec nemá zájem podepsat odvolání plné moci.

Jak plnou moc tedy odvolat/zrušit bez podpisu zmocněnce?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Zmocnitel dává plnou moc, zmocněnec ji přijímá. K odvolání není třeba zmocněncův podpis, ale je tu jedna věc, která mě trochu děsí.
Musel bys na všechny instituce, kterých by se plná moc týkala předat prohlášení, že plná moc ze dne je odvolána, ale i to může být problém.
Jedině, že by odevzdal plnou moc.
Příklad:
Plná moc udělená ke stavbě a všem činnostem se stavbou spojených. To je třeba elektřina, pozemky, prostě cokoli. Nevím kam všude napsat, že jsem odvolal plnou moc.
Příklad:
Auto a úkony s ním spojené. Oznámím odvolání na „dopravku“, ale pokud si to někde nepoznamenají k údajům o autu, příště pokud předloží plnou moc a ta bude de facto platná, provedou požadovanou změnu, aniž by si všimli, že je odvolaná.