Avatar uživatele
zjentek

Jak ALTERNATIVNĚ na opary? Už jsem se ptal?

;)))
Jde o kategorii muži a opary mimo ústa, takže mě nezajímá ani žádnej Dermacol, ani, „že to strašně pálí“ s lihem a už vůbec ne vymačkávání těch „bublinek plných vody“, jak jsem čelt na jistém fóru k tématu ;(

„Projel“ jsem si tady historii a znám:
Tea Tree Oil,
Olej z tobolek vit. E,
Zubní pastu,
Sojovou omáčku,
Medík (maz) ž uší,
Hřebíček v alpě framkovce.

Znáte něco „eště lepčího“?


Borci/borky, dokázal by někdo zdejší najít mou předchozí otázku na herpesy a co na ně? Zrovna tam byly perfektní babský rady, jenže jsem sklerotik a teď, když je potřebuju, tak je nevím ;(

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, Andělé, johana 56, redy, briketka10, gagaga, marci1, gecco před 2569 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Andělé

Na opar naneste mírně rozředěné droždí. Opar s droždím vyschne a díky vitamínům skupiny B bleskově zmizí.
Dobře působí i přiložené plátky česneku.
Příjemně chladí list z podbělu, který naklepejte nožem, aby se uvolnila šťáva, přiložte na opar a po hodině vyměňte.
Či zmrazený sáček zeleného čaje.
Přeji rychlý a zdárný boj.:-)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Česnek nebo rozmačkané listy meduňky.

Myslíš tuhle: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-prirodni-porostredek-je-zvlast-dobry-k-lecbe-oparu

Tak tu nejlépe najdeš přes Google, stačí zadat dotaz „opary zjentek site:odpovedi.cz“ a je to.

Upravil/a: Lamalam

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10, gecco Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Ptal jste se na alternativní léčení oparů. Je nutné dostranit příčinu, virus vydrží dlouhou a když je organismus oslabený, tak zaútočí.

V odkazu jsou rady různého druhu.

Dobré jsou i tzv. babské rady.
LED – pomůže zejména v první fázi oparu a při trnutí v něm. Několikrát denně přiložte kostku ledu na opar, ten přestane trnout a bolet.

MYRHOVNÍK – 10× denně přikládejte tinkturu z myrhovníku na postižené místo. Ničí viry a urychluje hojení.

THEE TREE – smíchejte thee tree v poměru 1:1 s olivovým olejem a potírejte opary několikrát denně. Místo výskytu se rychle hojí, nesvědí, nepraská. Ulevuje od bolesti.

ČERNÝ ČAJ – na opar přikládejte spařený sáček kvalitního černého čaje. Tlumí bolest, potlačuje tvorbu virů, zmenšuje otok.

VAZELÍNA – potírejte místo s opary vazelínou – zejména stroupky. Ret nepraská, lépe se hojí, rychleji srůstá a nevysychá. Předejdete krvácení strupu.

MEDUŇKA – mast nebo olejíček z meduňky urychluje hojení oparu a prodlužuje intervaly mezi jeho výskyty"

atd.
http://vilcakul­.extra.hu/modu­les.php?name=New­s&file=article&sid=447

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?redy Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nechat olíznout psem. Funguje to!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Neznám něco „eště lepšího“.
Preferuji zubní pastu hodně
pálivou a nechat zaschnout.

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Pokud jde o opary, preferuju klasiku – Zovirax… Spolehlivý, rychlý…
http://www.zo­virax.cz
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Nespadám sice do kategorie „muži a opary“, ale ani mé maličkosti se tento problém nevyhýbá.

Dobré zkušenosti mám s konopnými přípravky, zaměřené přímo na opary. Stačí se pozeptat v lékárnách. Jinak celkem úspěšně funguje i lanolin ředěný vodou nebo mateří kašička.

Výskyt oparů může být důsledkem oslabené imunity, proto je vhodné nezapomínat na dostatečný přísun vitaminů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
redy

Herpesin je dost dobrej.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Zkus sníst dva citróny. Dostaneš takovou kopřivku, že na nějaký nicotný opar zapomeneš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Alternativní pomoc na opary: Česnek, čerstvý med, kokosový olej, peroxid vodíku, oregánový olej, meduňka, sáčky ze zeleného čaje, aloe vera, ledové kostky. 🙂
http://www.al­ternativnimaga­zin.cz/herpes-ci-opar-na-rtech-9-skvelych-receptu-jak-ho-rychle-vylecit/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tobby

Pokud cítím, že budu mít opar (cítím to vždycky, nevím, jak vy), místo mažu borovou mastí. Opar se vůbec nevytvoří.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

Ad zjentek

To psí olíznutí vážně funguje od každého
pejska. Moje teta měla maltézáčka a ten,
když měla nějakou ránu i na noze olízl a
byla dříve zahojena, bez mastiček, proto
jsem dala Drapovi paleček má pravdu!
A neboj se o Fanynku je velká, jako ten
maltézák a žádný herpes jí nehrozí.

před 2569 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Tak pardon, to už neplatí!
Pussinka50 mi to našla a poslala link v mý předchozí otázce, kde jsem to teď, bystře a svižně nalezl.

před 2569 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Ad zjentek

A co Lamalam HA to sis nevšiml, že Ti taky
tady napsala Tvou odpověď asi ne a dal si
jí paleček :) Koukám, že budeš v budoucnu
muset pořídit brýle 😁 😁

před 2569 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Samozřejmě gecco + redy, ti aby si nerýpli s mastičkama. Co je nesrozumitelnýho na ALTERNATIVA velkými písmeny? Já nevím, proč v každý třídě se musí najít blbej, nepřizpůsobivej, anebo přinejmenším neposlušnej žák..

před 2569 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Ad zjentek
sójovku používám k naložení masa..
Medík (maz) z ucha? děláš si prču 😁

Francovka a hřebíček to je zřejmě na
nějaké odpuzení hmyzu. Někdo se o
tom už zmínil.

před 2570 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

No to mám ze zdejší histerie, takže mě se neptej…
já začal tím mazem, toho mám do zásoby.

Drape, nejsem zoofil, to nemůžu…
ještě abytak Fanynka dostala nějaký herpes, nestraš!

před 2569 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví