onderCZK

Jak adresovat doporučený dopis na odbor úřadu?

Nevím jak adresovat dopis na odbor úřadu, pokud první kontakt jde z mé strany (a není tam tedy žádný přidělený referent) tak, aby se má žádost dostala na stůl ve správném odboru (a nevrátilo se mi to třeba zpět jako nedoručené).

Nevím , jestli si dovolit si „vybrat“ nějakého referenta a zda a jak adresovat daný odbor. Zkrátka jestli to poslat jen jako úřad nebo adresu (a podací lístek) napsat úřad + odbor

Příklad: Městský úřad X
odbor Y
Ulice a číslo
PSČ, město

Nejlepší odpověď
zeeue

Magistrát města XY
Odbor živnostenský úřad
Školní 567/1
776 00 XY

Žádost samotnou začínejte oslovením, kdy adresát není znám a tedy:
Vážená paní, vážený pane,

bla bla bla.

Každý úřad má společnou podatelnu, kde se pošta přetřídí na příslušné odbory. Na odborech se pošty ujmou příslušní zaměstnanci.

I kdyby se náhodou stalo, že psaní pošlete na špatný odbor, odbory si to mezi sebou pořeší samy.

Je vyloučeno, aby se vám psaní vrátilo jako nedoručené 🙂 Je povinné se zabývat každým psaním.

Další odpovědi
Drap

Je jedno zda uvedeš odbor, nebo adresuješ jen úřadu. Adresuje se stejně, jako dopis obyčejný. Pouze na dopis v levém horním rohu uvedeš adresu odesílatele/pop­řípadě na zadní straně obálky/ a pokud nemáš poštovní kartu, vyplníš k tomu podací lístek. Na obálku v levo dolů napíšeš doporučeně.

ivzez

Příklad máte správně, příslušný odbor můžete vyhledat na webu obce,
kde najdete i jméno vedoucího odboru a jména zaměstnanců.

Chcete-li, aby dopis četl jenom někdo z příslušného odboru,
napište v adrese na obálce jméno konkrétního zaměstnance
(do závorky uveďte konkrétní odbor) a teprve na další řádek
obecní úřad.

Takto adresovaný dopis by neměl otevřít nikdo jiný,
než zaměstnanec, kterého uvedete na první řádek.

onderCZK

:) Díky oběma za názory, zásilka byla dnes odeslána způsobem „magistrát + odbor“.

Měl jsem to sice již před napsáním této mé otázky předepsané ve stylu „magistrát + odbor“ ale jen jsem se chtěl zeptat, zda s ním nemá někdo zkušenost a ujistit se, aby se mi nevrátilo z důvodu, že to „neměl kdo převzít“.

Úřady zpravidla řeším osobně/poštou posílám už odpověď ale tohle je z časových důvodů rychlejší vyřešit poštou vzhledem k tomu, že je to nutné řešit s úřadem na druhém konci republiky.