Wareg

Jak a kde spí ptáci v noci?

Nevíte někdo, jak spí ptáci v noci? Jestli sedí někde ve stromech, případě se někam letí ukrýt a kdy začnou vylézat? 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Otázka ptačího spánku je poměrně složitá, různé druhy ptáků jsou aktivní v různých denních nebo nočních dobách, závisí to také na roční době atd. Podle Zd. Veselovského většina denních ptáků spí v noci a nočních ve dne. Zdeněk Veselovský v Obecné ornitologii dále píše mj.: „K spánku si ptáci vyhledávají pokud možno nejbezpečnější místo před nepřítelem, samozřejmě chráněné i před nepřízní počasí. Proti obecným lidským představám, které se běžně tradují i v literatuře, ptáci spí v hnízdě nebo v jeho okolí jen v době hnízdění /…/ Většina ptáků /…/ hřadují na větvích. /…/ Nejpozoruhodnějším způsobem spí rorýsi /…/ v letu.“

Zdroj: http://www.ptej­teseknihovny.cz/u­loziste/aba001/2007-2009/ptaci-v-noci

Další odpovědi
_Anonimky_

😁 v kalhotech:-D

Midoc

Na větvi.