cicicicinka

Jak a co zajímavého se zjistilo o nějaké expedici do vesmíru?

nějaký současný novjejší

Nejlepší odpověď
mosoj

Sonda Rosetta letí s kometou 67P/Churyumov-Gerasimenko a chystá se na kometě přistát !

Další odpovědi
www

Tak jak se vyvíjí lidské poznání a technologie, stejným způsobem se vyvíjelo i poznávání vesmíru. Tedy čím novější výzkum, tím i novější poznatky.
Doplňuji:
Tvoje slovo ‚novjejší‘ hovoří samo za sebe. Dávej proto ve škole větší pozor při výuce a možná se ani nebudeš muset ptát na řešení DÚ zde 🙂

Agneta

Nejnovější poznatek je, že život byl na k nám „zanesen“ kometou. A nejen to, i všechna voda na Zemi pochází z komety – jak jinak, když Země byla jak známo zpočátku žhavá koule.

Novinka pro věřící :

Jen se neví, kdo tu kometu k nám poslal :DDD

Radomír.cz

Mrkni se na tento zajímavý odkaz:
http://tn.nova­.cz/clanek/zpra­vy/zajimavosti/son­da-maven-je-u-marsu-bude-patrat-proc-zmizela-atmosfera.html

:)

kelley

Expedice už se moc nedělají, myslím s lidskou posádkou, je to drahé a moc na to není ani politicky vhodná doba. Spíš automatické sondy, těch bylo vypuštěno spoustu. Ale největší objev poslední doby je podle mě objev exoplanet – tedy že byla objevena spousta planet obíhajících kolem jiných hvězd, než kolem Slunce a pořád objevy přibývají, tím se opět zvyšuje možnost potvrzení existence mimozemských civilizací… mimo jiné.

Zdroj: http://www.exo­planety.cz/