Autista

Jak a co vysvětluje bible?

Co přesně vysvětluje bible, spoustu lidí mi říká, že bible je o tom, jak vznikl svět, jiní zase tvrdí, že jsou to příklady toh,o co by se nemělo dělat, jako ano, je to zákoník, ale i tak by mě téže zajímalo, jak podle křesťanů tedy vznikl svět, neberme to tak, že už uznali (spoustu z nich) Darwinovu e. teorii nebo t. Velkého třesku, ale ti, kteří je neuznali, mají nějaký přesný vzorec toho, jak to vzniklo, je jim to jedno, nebo mi jen něco uniká?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

Vznik světa

… špatná anketa !!!

… bible nevysvětluje nic, je to jen pohádka pro věřící, sepsána tak, aby šlo vše vysvětlit jakkoli z důvodu manipulace, plná nesmyslů a nelogičností …
… ne, není to zákoník …
… ano, popisuje, jak podle náboženství vznikl svět, tedy spíše, jak bůh stvořil svět a vše ostatní k obrazu svému …

Další odpovědi
aliendrone

Vznik světa

Uniká ti základní „vychytávka“, kterou tě každý věřící sejme. A tou je, že Bible (apod. pohádky) NENÍ exaktní popis (jakkoliv se tak tváří a často ji i berou doslovně!), nýbrž zdroj NÁBOŽENSKÉHO POZNÁNÍ.

Tímto jsi jako pašík na porážku vyveden z pole racionálního poznání a logických úvah na políčko, kde „jest vše možné“ a s ŽÁDNOU argumentací, katagorizací a obecně empiricko-analytickými postupy nemáš možnost uspět. Což je také důvod, PROČ NELZE vyvrátit její tvrzení.

Že trvalo týden stvořit svět (i s jednodenním štrajkem na odpočinek), ale my máme přesvědčivé důkazy, že je to JINAK? A proč se pánbíček unavoval při stvoření s kostrami dinosaurů? Že technologie výstavby dřevěných plavidel VYLUČUJE zkonstruování lodičky tak velké, aby pojala všechnu zvířenu (+potravu pro ni na pár dní) a to rovnou v páru, o času nezbytném ke konstrukci nemluvě? (Noemova archa) NO A CO!

Na VŠECHNO se dá odpovědět „S boží pomocí, když se chce…“ a „Cesty páně jsou nevyzpytatelné.“ Zkrátka buď jsi „osvícen náboženským poznáním/prozřením“ a pak je ti VŠECHNO jasné NEBO nejsi a pak nenajdeš uspokojivou odpověď, no. Tudy zkrátka cesta NEVEDE, pokud ti jde o argumentaci. ;) :)

BTW – anketa jak stehno, opravdu si myslíš, že 2 tebou poskytnuté volby odpovědí dokonale vyčerpávají všechny MOŽNOSTI? (z nezbytí vybírám možnost „vznik“) Tak malá rada – až (jestli) ti do otázky hodí vidle Roman71, tak se do diskuze vůbec nepouštěj. ;) :D :D

Rokio

Příklady špatností

!!!jiná odpověď!!!

Bible se skládá ze Starého a Nového zákona. Nový zákon je určen křesťanům a Starý zákon křesťané převzali od židů. Starý zákon je starší a delší část Bible. Obsah Nového zákona je působení a kázání Ježíše z Nazareta a počátky křesťanství jakožto víry v Ježíše Krista.

anonym

Příklady špatností

O tom jak vznikl svět neměli autoři bible ani ponětí takže jejich pojetí je spíš takové pradávné sci-fi a umělecká invence. Věřit tomu dnes by bylo vláhové stejně jako věřit všemu co jste viděli ve filmove sérii Star trek. Otázka vzniku vesmíru je předmětem nikdy nekončícího vědeckého bádání které stav poznání neustále zpřesňuje a zkoumá možné scénáře této události velmi dopodrobna.

Lidské špatnosti mají ale jakousi nadčasovou platnost …

hapiky

Vznik světa

Bible je psaná v podobenstvích, protože některé její knihy jsou staré 5.tisíc let a byly psány tak, aby platily po celou dobu lidské existence na Zemi. Jsou to moudra své i dnešní doby, jen je potřeba jim rozumět. Největší tedy problém je ji správně vyložit, což různé náboženství a sekty dělají každá po svém, či jak se jim to hodí(což je chyba).

ivzez

Příklady špatností

Bible nevysvětluje nic.

Věřící často říkají, že je Bible psána v podobenstvích.
Kvůli tomu že z ní nic nepochopili.

Už ten základ → kdyby při psaní Bible vedl ruku
píšících Bůh, vznikla by kniha srozumitelná všem.
(Ani toto řada lidí nepochopí.)

hapiky

Mc Merkurion: Já si dokáži tvrdit, že ten, kdo opravdově četl bibli a alespoň trochu se ji snažil pochopit, by nikdy nenapsal takový pamflet jako ty.
Einsteina zpočátku také odsuzovali za hloupost a byli to hlavně ti, kteří nebyli dostatečně na úrovni.

Mc Merkurion

… bibli jsem opravdu četl …

… tvrdím, že: je sepsána tak, aby šlo vše vysvětlit jakkoli z důvodu manipulace, plná nesmyslů a nelogičností >>> zčásti jsi to potvrdil sám: " což různé náboženství a sekty dělají každá po svém, či jak se jim to hodí", nesmysly stačí jen věk (jestliže si ji četl, víš o čem mluvím) … https://www.proc-krestanstvi.cz/a41-otazka-proc-je-tolik-vykladu-bible/ z knihy na podporu bible a křesťanství …
… tvrdím, že: není to zákoník … a snad je ???

… tvrdím, že: popisuje, jak podle náboženství vznikl svět … a to snad nejni pravda ???

… zdá se mi, že jsi nebyl schopen ani pochopit moji otázku, a jestliže jsi moji odpověď označil za pamflet, označil jsi de fakto takto celou bibli … bylo by lepší, než někoho osočovat, použít fakta …

… jen malý dotaz: co je z hlediska víry správná interpelace: korán nebo bible ??? je tolik náboženství, což samo o sobě potvrzuje myšlenku, že „autoři“ bible se sami určili za jediné a vyvolené, ale myslí si toto i islám či hinduisté ???

ivzez

Že si dokážete tvrdit leccos, tu vídáme.
Víte, kdo tu stvořil pamflet? (Mc Merkurionto nebyl.)

ivzez

Oprava:
Víte, kdo tu stvořil pamflet, dokonce hned dva?
(Mc Merkurion to nebyl.)

anonym

Srovnávat Einsteina, který věděl že bez experimentálních důkazů svých teorií, nejsou tyto teorie absolutně ničím s autory Bible, kterým nějaké dokazování bylo dokonale ukradené, to už chce velkou dávku abstraktní logiky 🙂 Něco jiného je přijít s unikátním vysvětlením přírodních principů opřené o matematiku a experimenty, a něco jiného je sepisování děsivých pohádek pro dospělé.

aliendrone

Rokio>>> I když na otázku neodpovídáš, tak za všechny obyvatele Mosta, Píska, Tanvalda a dalších měst dávám palec. ;) :D :D
(K rozsahu bible – dle vyznání se uznávají RŮZNÉ počty kanonických knih.) :)