gepik

Ja dlouho se smí trhat mdvědí česnek?

Je na něj nějaký limit, či ho můžu trhat celé léto. A udží si svoje vlastnosti? Rád bych si na něj ještě dnes zašel. D

Nejlepší odpověď
Drap

Žádný limit stanoven neni. Můžeš ho sbírat celý rok. Problém je v tom, že v této době už na některých místech začíná mizet a koncem května dokvete a zmizí všude. Potom už ho nenajdeš. Zůstanou jen cibulky v zemi, z kterých vyrazí listy zase až na jaře.
Velice dobré zkušenosti mám s uchováním medvědího česneku v mrazáku. Vydrží tam při zachování svých vlastností až do příštího.

Další odpovědi
hanulka11

něco jsem ti o něm našla – klidně ho ještě sbírej tak do konce května ,ale zapomeň na chráněná místa …

Medvědí česnek je nejlepší čerstvý, sušením ztrácí na chuti, vůni i vitaminech, jestli jste si ho ale přinesli nůši a nechcete se jej vzdát, nasekejte listy do mrazáku podobně jako petrželku. Pár dní vydrží i ve skleničce s vodou nebo v lednici, zabalený do vlhké utěrky.

http://www.jaj­sem.com/medve­di-cesnek-pro-jarni-detoxikaci-dva-recepty/

a prima recepty

http://alenky­food.blog.cz/1006/qu­iche-s-medvedim-cesnekem