hippeace

instalace Aviry na Ubuntu 12.10

stáhla jsem si Aviru pro ubuntu 12.10 balík jsem rozbalila a začala jsem na internetu hledat příkaz do terminálu ale našla jsem jen příkaz „cd Downloads/avira“ (samozřejmě že jsem tam doplnila své názvy) a boužel mi terminál tvrdí že složka neexistuje tak už nevím co dělat :/ vyvarujte se prosím zbytečným odpovedím typu „antivir nepotřebujete“ atd… mám své důvody děkuji

Odpovědi
Bedy

Nativně Avira pro Linux snad ani není, proto nedoporučuji instalovat.
Něco sjem našel přímo na stránkách ubunta, je to v angličtině, ale když si to přeložíte pomocí Bing Transaltoru, tak určitě tomu porozumíte nějak – https://help.u­buntu.com/com­munity/Antivi­rus/Avira

CD znamená change directory – takže ty složky existovat musí – pokud neexistují, terminál vyhodí tuto chybu, jak píšete.

Pokud na Ubuntu nepoužíváte rozšíření Wine nebo nemáte vedle Ubuntu na disku nainstalovaný WIndows, tak antivir je opravdu zbytečnost a zbytečná zátěž pro počítač.

Když teda na tom antiviru trváte, zkuste se podívat po nějaký nativním antiviru pro Linux, třeba po Clam antiviru nebo AVG Linux Free http://free.av­g.com/cz-cs/stahnout.prd-alf – stáhněte si ten .deb soubor – ten je určen pro Debian, Ubuntu
Ty ostatní soubory jsou určeny pro jiné distribuce (Mandriva, apod.)