Mechanik02

Instalace aplikací na Windows XP

Stala se mi taková věc (po přeinstalování počítače, že při instalaci aplikací(jmenovitě Adobe Flash player) se objevilo okénko systému s hláškou „Ověření certifikátu selhalo“. Nevím co stím ani další aplikace nejdou nainstalovat

Nejlepší odpověď
Bedy

První věc – máte nainstalovány všechyn dosud vydané aktualizace? Pokud ne nebo nevíte, šup dńa http://update­.microsoft.com (otevřít v IE, v jiných prohlížečích Microsoft/Windows Update nefunguje).

Pro jistotu bych Vás požádal o výpis z programu Hijackthis a Security Check, ať předejdeme možným problémům a jsme ujištěni, že počítač je čistý.

Hijackthis stáhnete zde: http://source­forge.net/pro­jects/hjt/files/la­test/download
Program uložte, spusťte, klikněte na Do a system scan and save logfile. Po kontrole se objeví okno s výpisem – ten zkopírujte a vložte sem.

Security Check stáhnete zde: http://screen317­.spywareinfofo­rum.org/Securi­tyCheck.exe
Po spuštění stiskněte Enter, chvilinku počkejte (kontrola by neměla trvat déle, jak minutu) a poté se objeví okno s výpisem – ten zkopírujte a vložte sem.

V případě problémů přejmenujte příponu z .exe na .com nebo .cmd.

Další odpovědi
badisko

mimochodem odkud mas windows?…
Doplňuji:
no a nez jsi zacal brouzdat a stahovat z netu …tak mel jsi nainstalovany antivir a spusteny firewall…?…jednou jsem si takhle pekne zasekal pc…a stahl nevedomky vir ..kterej blokoval vse co melo EXE a nic neslo nainstalovat …bylo to prave po instalaci windows xp…povidej prehanej?

cochee

Předposlední bezpečnostní záplata od Microsoftu řeší nějaký problém s bezpečnostním certifikátem, možná se to týká i tohohle případu. Připoj se na Microsoft/Windows Update a aplikuj.