asistentka11

Inkaso bylo 2000 majiteli (el. plyn voda) stavy vím ale majitel prý platí byt.fond oprav atd co vše má právo si odečíst

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Majitel má právo vám přefakturovat pouze služby, které jste spotřebovala, tedy plyn, elektřinu, vodu, teplo, případně telefon. V žádné případě není důvod, abyste platila do fondu oprav, to je jeho byt a tudíž opravy jsou čistě jeho výdaj.

Další odpovědi
hanulka11

Máte nějakou smlouvu ne?Pokud máte platit 2000kč a i když jste měla nižší náklady -tak zaplatíte 2000kč podle smlouvy.

atriplex

Záleží, jak je koncipována smlouva. Já pronajímám byt a ve smlouvě mám uvedeno nájem + poplatky, které činí XY korun. V tom je zahrnuto i fond oprav a jiné věci. Nájemce je s tím srozuměn, protože podepsal smlouvu. Když přijde vyúčtování – jen porovnám to co bylo zaplaceno a co bylo naúčtováno a rozdíl si s nájemcem vyrovnám. Oběma stranám to vyhovuje.