Dvorní šašek

Hypoteticky kdyby došla na světě voda, dokážeme ji nahradit?

Nejlepší odpověď
led

Prakticky H2O je nenahraditeľná zložka pre život na Zemi.

Další odpovědi
Pepa25

Voda na Zemi nemůže* dojít, je jí na planetě v různých skupenstvích prý 109 km krychlových (podkle Wikipedie). Maximálně nebude na daném místě v dané kvalitě (a to se stává už teď). Takže nastane otázka fyzikálních a ekonomických možností tu vodu získat nebo přivést, kde je potřeba (odsolování, dlouhé vodovody atd.)

*pomíjím situace, kdy do Země narazí „meteorit jako kráva“ kdy se všechny voda vypaří (ale přitom zahyne i lidstvo)

Filip84

Kdyby, theoreticky, ze sekundy na sekundu „došla na světě voda“, tj. byla odstraněna voda v jakémkoli skupenství, tak nemá kdo co nahrazovat: země by byla suchá hmota, bez atmosféry, která by udržela podmínky pro jakýkoli život.

Drap

Ne

Ametyst

Led: stejně jako CO2.

led

Ametyst, psst, pretože sa zase rozmnožia autá, ako by ich nebolo až priveľa.
Veď koľko ľudí vie, že aj CO2 potrebujeme k životu

zjentek

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=qxGYwHSJVkc

Ametyst

Správně řečeno.