quentos

Humbuk kolem sopky

Co vy na to? Já si tedy mimo nutné cesty (do práce, na nákup a pod.) dopřávám i rekreačních procházek a nějaká sopka mi může políbit šos… dodržujete doporučení nechodit ven? Maminka alergička prý nějaké ztížené podmínky v ovzduší v současnosti i cítí.

Nejlepší odpověď
kropitko

nic necítím,nic nevidím,kdybych si to nepřečetla ve zprávách,tak ani nevím,že nějaká sopka vybuchla. Jo vlastně by mě na to upozornil syn,protože jeho jakoby tchýně nemohla odletět na dovolenou a oni se s přítelkyní těšili,jak budou doma sami. Tak čekali až odletí…a lementovali,že snad nikdy

Další odpovědi
anonym

Hmm..Co je daleko,to se mě netýká.Ty desetitisíce lidí,co uvázli „někde“,by s tebou asi,řekněme, dost těžko souhlasili.Zrušené lety v téměř celé Evropě – z dlouhé chvíle?
Beru to jako takové připomenutí se přírody,se kterou pořád jenom bojujeme.To se „vyhrát“ nedá. Až jednou bouchne Yellowstone a on bouchne,to bude humbuk.Možná za rok,možná za sto......A mož­ností,jak to tady Homo sapiens zabalí, je celá řada. Přeháním? Asi ne. Jednou, kdysi,kde se vzal,tu se vzal,přilétl takový velký šutr a zabalili to dinosauři.A ti tady pobíhali miliony let.

Luss

pro bezny zivot zdraveho obyvatele CR to asi nic neni, nic neciti, nevidi – coz chapu. z meho pohledu me jednak trochu desi ty zrusene lety, litam celkem casto a treba pristi tyden zrovna Londyn, a predstava, ze se peru o posledni jizdenky a pak se drncam busem pres celou Evropu, abych se dostala domu, dekuju pekne :) ale co je horsi: je mi hrozne lito Islandu a Islandanu, tady si laik rekne, vzdyt jsou zvykly. Nejsou. Kdyz jsem videla ty fotky, mesicni zeme, pokryta prachem, tak mi bylo do breku, nemaji ani kam zahnat dobytek a kone, spousta farmaru ma stada o stovkach kusu a ty jim ted chcipou na vnitrni krvaceni, protoze je neni kam schovat, zavrit a vdechuji ten prach… :((( Loni jsem tam byla a tak krasna priroda to se nevidi. A ta priroda nam ukazala, ze kdyz chce, zrusi nam vsedni zivot jednim mavnutim.

SinceX

Mám kamaráda, kterýmu byl zakázán let na Kanárské ostrovy z důvodu vybuchlé sopky. Ven si budu chodit, já nic necítím a nebudu se v ničem omezovat. Pochybuji, že prach může doletět takovou dálku až z Islandu sem do Čech, co myslíte? :)

Lucimia

Myslím že už to odznělo, ale ten víkend po prvním výbuchu, jsem byla venku na kole a pak mě hrozně bolelo v krku. Myslela jsem jestli nemám angínu ale za pár dní to přešlo jakoby nic z čista jasna. Později jsem se od lékaře na přednášce dozvěděla, že prach lidem naleptával sliznice a že je hodně škrabalo v očích a bolelo v krku. Jestli to mam z toho nevím, ale je pravděpodobné že ano.

Michal

Všechny úkazy nám mohou políbit šos?!
A co když se to bude týkat nás a planety?
Nas nezabijou jednou atomové bomby,ale zacházení s přírodou.

Zdroj: život