barina

Hrozí něco nezletilému, který nadýchá po Friscu?

Bude takový případ policie řešit zápisem a kontaktováním sociálky?
Frisco je prodejné od 15ti let.
Doplňuji:
Dobře, ale myslím to spíš z právního hlediska.
Když si to nezletilý může koupit, pak předpokládám, že to může pít, takže se z toho logicky může i opít – přesto bude mít problémy?

Nejlepší odpověď
dědapetr

To záleží na tom kdo to vyšetřuje a uvěří,že to bylo po Friscu. pokud tam byla nadýchaná nějaká hodnota alkoholu.

Další odpovědi
anonym

Tady je takový paradox. Pokud nezletilý nadýchá nějakou tu desetinku promile,jsou kontaktování rodiče,možná i sociálka a PČR dělá obstrukce.Pokud nezletilý spáchá nějaký méně závažný trestní čin,po zaevidování je propuštěn a nic se mu nestane. To jsou ty zákony v našem státě.
Doplňuji:
Ano,pravda je i ta,že přestupku se dopustil i prodávající,který tento nápoj prodal,ale to neznamená,že nezletilý může užívat alkoholické nápoje.