L_85

Hrozí mi něco pokud neberu tel. hygieně (po pozitivním PCR testu)?

V pondělí mi vyšel pozitivní PCR test, obvodní lékařka mi napsala neschopenku a nařídila, ať dodržuju 14 dní domácí izolaci. Sebetrasovací formulář jsem ten den ihned vyplnil. S hygienou mluvit nechci. Hrozí mi nějaký postih nebo problémy?

Nejlepší odpověď
_Bůh_

Není povinnost mít u sebe telefon, či jej vůbec vlastnit. Ani občanka se u sebe nemusí nosit.

Další odpovědi
Alesh

Ne, povinnost zvedat telefony neexistuje. Hele, mě taky otravovali několikrát, párkrát jsem byl schopen jim to vzít. Ptají se na kraviny, třeba kde pracuješ, kdo je tvůj šéf a chtějí jeho tlf. číslo. Nevím, na co to potřebují, když pak ani šéf nevěděl, že mám Covid. Pak mi ještě říkali, že mi ještě jednou budou volat a už nezavolali. Za mě je to zbytečné jim to brát, nic z toho vlastně nevyplývá, je to jen covimedie. 😉

Pepa25

Jen pokuta v řádu několik tisíc korun.

jirka F

Občanka by se u sebe měla nosit aby se nepřidělávala zbytečně práce policistům.