Nassin

Houstone, máme problém! Poradíš?

Kde je příčina zmodrání obrazovky TV při zapnutém chlazení piva? V klubu máme TV a přikoupili jsme Set-to-box, který pracuje OK, ale do doby, než zapne chlazení, to se ztratí signál, nejde obraz ani zvuk, pouze zmodrá obrazovka. Zkoušeli jsme to zapojit do jiné zásuvky, ale bezvýsledně. Co může být příčinou tohoto stavu?

Za rady předem děkuje osazenstvo pijasu-klubu.

Závada byla částečně opravena. Už dříve jsme vyzkoušeli jiný STB, ale se stejným výsledkem. V místnosti není žádný jiný el. spotřebič, pouze rychlovarná konvice, TV+STB a chlazení piva a samozřejmě že i osvětlení. Udělali jsme hokus pokus a natáhli prodlužovačku z jiného bytu nad námi, a hle, TV šla jak by měla. Takže musíme hledat v elektrice klubu. Tam někde bude závada. Jinak děkuji všem, kteří se radou snažili pomoci.

Nejlepší odpověď
led

Nič nevyriešite inou zásuvkou, ak je na tej istej poistke (fáze). Ak máte v klube trojfázový prúd, skúste si TV zapnúť na inú fázu, než chladenie piva.

Další odpovědi
zjentek

Jasně, poradíme. Pívo se dá účinně, lacino a bez potíží chladit ve vědru se studenou vodou. (;

paul1

Já bych doporučoval zkusit chladit pivo na pátém schodu 😁.

Dochy

S velkou pravděpodobností rušení. Ideálně zkusit jinej kus a pokud jinej kus bude fungovat, tak tohle reklamovat. A nebo reklamovat rovnou. Všechna zařízení by měla splňovat požadavky na elektromagnetickou kompatibilitu, což kromě jiného znamená, že nebudou rušit jiné spotřebiče (nebo jen minimálně).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Česká Republika je velmocí v hláškách. 🙂 To mi připomnělo rozhovor známého experta, který kritizoval vládní opatření jako systém “Jáchyme, hoď ho do stroje” , a něco z toho vypadne. 🙂

led

Dochy, môj návrh zapnúť na iný okruh (poistku) vychádza z toho, že iný chladič nemajú. Preto najprv tá skúška na inej zásuvke pod inou poistkou…

Dochy

To může a nemusí pomoci, záleží kudy a jak silné rušení se šíří. I když po kabelu je to hodně pravděpodobné. zas jen málo bytů a podobných prostor má 3f přípojku – pokud se nepočítalo s plným 4 plotýnkovým el. vařičem.

V každém případě spotřebič, který dělá taková zvěrstva, si nezaslouží být používán, či aby za něj dokonce snad i bylo zaplaceno.

Nassin

Vaše rady, kromě kolegyně let, jsou spíše k smíchu. Chachacha.

Nassin

led, něco na tom bude, až to vyzkoušíme, dám vědět.

led

Môže byť aj iná príčina rušenia nie siete, ale tv signálu napríklad iskrenie, zle pritiahnuté kontakty, tv kábel v blízkosti chladničky a podobne

led

Nassin, dajte vedieť kladný/záporný výsledok.

Nassin

Zjentek, a ty si myslíš, že máme vodu gratis?🤦‍♂️

zjentek

No měli byste ji potom schovat pro další využití. Nejsi pako, abys vodu coby chladivo pak vylil do výlevky, ne? Nebo ano? 🤷‍♂️

Nassin

Pro kontrolu: Tato otázka vyšla z mé hlavy.

annas

Nassin

Formulace otázky nikoliv. Jak je to u vás zvykem, porušujete zákon pro kopírování. Cizí vydáváte za své, bohužel jiní vám věří.

"Houstone, máme problém "

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=Houstone%2C+má­me+problém!+Po­radíš%3F

Dochy

Houstone, máme problém – Parafráze notoricky známého hesla. To se může
„Poradíš?“ – To je zas tak krátké, že se o autorství nedá mluvit. Což ta první část asi také.

Ametyst

🙂 Kdo Tě kontroluje? 🙂

Nassin

Už to vidíš, tu kontrolu?

Nassin

Ta, nebo ty nejvyšší…