Monihes9595

Jak vypudit dřevokaznou houbu (zřejmě dřevomorku, viz foto níže)?

Dobry večer, všechen nábytek, zejména dřevo, mám napaden dřevokaznou houbou. Myslím si, že je to drevomorka. Poraďte mi, prosím, co s tím. Zkusila jsem hodně přípravků. Podotýkám, ze bydlím s mámou (80 let). A ta nechce slyšet nic o vypálení nebo vyhození. Děkuji za každou radu, která pomůže.

Odpovědi
Alesh

asi 10 sekund googlení…

Zdroj: https://www.dre­vostavitel.cz/cla­nek/drevomorka

dr.luha

Vyzkoušejte roztok boraxu (5 až 10%). Likviduje všechny houby a plísně a není jedovatý. Také se používá modrá skalice (2% roztok), ta je mírně jedovatá, ale neodpařuje se do vzduchu. S boraxem nejde míchat do jednoho roztoku, vysráží se.