sEmprE

Proč jsou zadní ALU kola mého Fordu Mondeo MK3 horká a jde od nich smrad?

Měl bych otázku pro znalé. Na mém Ford Mondeu MK3 jsme měnili zadní kotouče, destičky a i opravné sady na třmeny, takže pístky apod. Vše bylo v pořádku. Pak jsem jednoho dne dojel a cítil obrovský smrad od zadního levého kola. Kotouč byl neskutečně rozžhavený, že jsem se od něj spálil. No zapříčinila to ručka, která se na té jedné straně nevracela. Jak je tam ten zobáček co tu ručku vrací a takové to pérko, tak to už bylo vychozené, tak se dalo nové pérko, promazalo se to a bez problému.
No a teď… Musel jsem stát bohužel dva dny v kuse v kopci na ručku a tedy včera večer odtud dojedu domu a co se nestalo. Opět smrad (sice menší), ale tentokrát byly horké obě dvě zadní kola (alu). Na kotouče jsem raději už nešahal, ale obě ALU fakt horké. Přední kola úplně studené. To už jsem ale poznal i při jízdě že není něco v pořádku. Mám pocit že to auto trochu vibrovalo jakoby…

Nějaké nápady prosím pěkně? Než to zvednu zas?

Nejlepší odpověď
dubraro

Zřejmě opravná sada neopravila všechno co bylo třeba a brzdové destičky se při odbrzdění náležitě neuvolňují. Mechanismus ruční brzdy může být jiný než mechanismus provozních brzd a přestože provozní brzdy jsou v pořádku, ruční brzda může držet destičky stále přitisknuté. Doporučoval bych soustředit pozornost na mechanismus ruční brzdy.

Další odpovědi
Alesh

Selským rozumem posouzeno, něco tam při jízdě drhne. Jako laik bych si to nejdřív zkusil ověřit tak, že bych zvedl auto a ručně roztočil „zdravé“ zadní kolo a porovnal to s tím „nemocným“ kolem. Myslím, že by to mohlo být slyšet, jak to třeba někde drhne nebo by bylo poznat, že potřebuješ mnohem větší sílu na jeho roztočení, než u toho druhého. Každopádně servisnímu zásahu se stejně asi nevyhneš.

Michálek1245

To podle mě nebudou kola, ale brzdové destičky. Osobně bych to vzal do pneuservis Praha 8 a tam to nějakým způsobem řešil. Je možné, že může být špatné třeba ložisko, ale většinou smrdí brzdy. Každopádně to řešte, protože se pak může prostě stát velké neštěstí. Ale to je na zodpovědnosti každého řidiče.