bolak

Hokej – co udělá rozhodčí?

Dejme tomu že jsou dvě minuty do konce utkání, prohráváme o gól, máme odvolanýho brankáře, hrajeme v 6ti a jsme v útočným pásmu. Najednou nám soupeř sebere puk a ujíždí s ním na prázdnou bránu. Ví že je v úniku, ví že nemusí střílet z dálky, že může dovýzt puk až do branky. Teď jede kolem naší střídačky a ze střídačky před ním najednou vyskočí náš hráč a sebere mu puk.
Máme tedy 7 hráčů na ledě :) Teď mi řekněte jak by zareagoval rozhodčí.

Dostaneme dvě minuty za nadpočet hráčů na ledě? To se vyplatí prorože tohle by byl jasnej gól. Nájezd na brankáře? To se vyplatí taky. Jedině snad nájezd na prázdnou branku, ale to by byl gól tak jako tak.

Odpovědi
briketka10

400 – Hráči na ledě
Družstvo nesmí mít v průběhu hry na ledě více než šest hráčů.
» Menší trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě (Pravidlo 573).

Těchto šest hráčů se nazývá:

brankář
pravý obránce

levý obránce
pravé křídlo

střední útočník

levé křídlo

» Každé družstvo smí mít na ledě vždy pouze jednoho brankáře.
Brankář smí být z hřiště odvolán a nahrazen hráčem v poli. Tento hráč však nemá výhody brankáře.

viz článek:
http://www.hccze­.webgarden.cz/pra­vidla-hokeje
nevím jestli může vyskočit ze střídačky další hráč ?? :D
Doplňuji:
tady je zmínka amatérském hokeji tam mají svá pravidla :
Sedm statečných podruhé
Kategorie: Béčko|Novinky
26 Pro 2011
I o svátkách se roztáčí další kolo BHL a my jsme dnes přivítali Ořechov, tým ze spodní části tabulky do které padáme i my. Po minulém zápase, kdy se na ledě objevilo sedm hráčů – bojovníků a odolávali týmu Bolks, ikdyž nakonec padli, jsem doufal, že se na tento zápas podaří sehnat více hráčů. Bohužel opak byl pravdou. Poté co opět Seveřan dal své slovo a zase nás nechal ve štychu, vjelo na led osm hráčů. Nakonec však po nešťastném zranění Tuňáka, co přišel o zub s ránou na rtu a snad se dvěma stehy, zůstalo na ledě zase sedm statečných.
celý článek :
http://www.mbl-hokej.cz/sedm-statecnych-po-druhe/

anonym

Bude to technický gól, možná podle nového přiznaná branka.

http://cslh.cz/tex­t/119-pravidla-ledniho-hokeje.html

534d

Alesh

Ponechá výhodu a fíka dostanem tak jako tak, vole. 🙂

bolak

Alesh: Jak může ponechat výhodu když ten puk už bude mít náš hráč?… čti co píšu lešku ;)

Alesh

To by byl asi superman, kdyby stihl naskočit, beďárku. 🙂

briketka10

to máš tak, když "někdo"pořádně nečte :(

bolak

Vyskočit ze střídačky právě že 7 hráč podle pravidel nemůže :) Jenomže to že podle pravidel nemůže, ještě neznamená že to neudělá. Bylo by to vlastně „úmyslný nadpočet hráčů na ledě“ :)), ale ještě jsem to nikdá nikde neviděl, že by se to stalo. Přitom pár situací, ve kterých by to šlo provézt, už se určitě naskytlo. Je to stejné jako ve fotbale, když někdo střelí balón přímo do šibenice, brankář je mimo hru, jedinej obránce tam je, ale tak vysoko nevyskočí aby míč odhlavičkoval, tak do toho balónu prostě plácne rukou, aby odvrátil gól. Pak se kope penalta, ale lepší než kdyby padnul gól, protože brankář má určitou šanci to chytit, případně střelec může přestřelit. Jenomže ve fotbale ten obránce co plácnul do balonu rukou, ještě dostane červenou kartu, čili je vyloučen a oslabí tým na zbytek zápasu, takže tenhleten obranej zákrok se vyplatí pouze v případě že do konce utkání zbývá jen několik minut.
Co se ale stane v hokeji, na to se asi budu muset zeptat Bosáka, ten má kontakty.

briketka10

ledá, že bys tam skočil ty a to mi pak napiš, jak reagoval rozhodčí, to budeš muset jít na nějakej ten béčkovej zápas nastoupit za zraněnýho Tuňáka :D

anonym

briketko, nerozčiluj se. prokázala jsi, že dokonale umíš CTRL-C, CTRL-V, ale na otázku jsi neodpověděla.

briketka10

ad Hansi jaký CTRL-C,CTR-V ?? nevím o čem mluvíš, vložila jsem úryvky článků a pak celé články, jak ukládá kodex"uveďte zdroj" ale kdo ví jestli ty sis ho vůbec četl !! to jsem udělala správně a na otázku jsem odpověděla, tak se nad sebou zamysli a ke kopírování jsou i jiné prostředky nemyslíš CHA..