Ella

Co znamená A na dresu v hokeji?

Nejsem žádný znalec, tak se omlouvám jestli je to něco opravdu základního. Ale na hokej se kouknu ráda. Dnes při té krásné výhře 7:4 jsem si všimla, že Hašek má na dresu A, co to znamená? Vím, že C je Capitan, ale A?
Děkuji za odpověď ;)

Nejlepší odpověď
Terryle

A je asistent kapitána, hráč, kterej může diskutovat s rozhodčím. Většinou bývaj „áčka“ rozložený do jednotlivejch lajn.

klapalfr

Jak již psala kolegyně nademnou. Áčko je asistent kapitána. Je to z toho důvodu, že ne vždy je kapitán na hřišti (zrovna střídá), takže áčka se rozloží do jednotlivých lajn a pak má každá lajna možnost vyříkat si s rozhodčím svoje. Jediné co nevím, tak jak je to s hlediska pravomocemi a co „nemůžou“ narozdíl od kapitána. Nebo je to stejný a je to jen formální hledisko? Těžko říct, ale půjdu si nechat nabrousit brusle z https://www.bau­erhockey.cz/hrac-brusle a nrousí to tam jeden takový hokejový nadšenec, tak se zeptám. 😉