spicerius

co je to kotel?

nemyslím kotel kterým doma topíme, ale ten hokejovej
teď všude slyším no to je super mám lístky do kotle na zápas
dafuq? A proč do kotle?

Nejlepší odpověď
Alesh

kotel – slangový výraz pro celý sportovní stadion obsazený vášnivými diváky, nebo také ta část stadionu, na níž se soustřeďují věrní fanoušci některého z obou týmů

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ko­tel

Další odpovědi
BANAN93

já myslím že se jedná o prostor za bránou – většinou (nebo ten, který je určený pro fanoušky – kteří chodí pravidelně – možná mají i nějaké permanentky)
Doplňuji:
no většinou všichni co jsou na hokeji jsou „fanoušci“ nějakého z těch dvou týmů, ale kotel by měli být takoví ti radikálnější (dresy, šály, bubny) – takoví kteří pomáhají vytvářet správnou kulisu a tím motivovat hráče k lepším výkonům

www

V tomto smyslu je to slangový výraz pro stadion.
Bez vypisování viz zdroj:

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Kotel

bolak

Nejblíž je banan93, kterej to vpodstatě vystihnul…wikipedie v tomhle poněkud zaostává. Kotel se říká převážně prostoru za bránou, kde se shlukujou fanoušci domácího celku. Větišnou je to jižní nebo serverní tribuna a jsou to nejlevnější lístky, protože je to na stojáka. Narozdíl od ostatních sedících diváků, který moc emocema neoplývaj, to v kotli většinou jede na plný obrátky a někdy sou tam vopravdu fanatici schopný všeho :)) V kotli se řve, v kotli se bubnuje, málá šálama a většinou tam začínaj mexický vlny. V kotli je taky nejdřív vidět puk, když zapadne do brány a všechny konečný děkovačky fanouškům probíhaj většinou právě před tímhle sektorem.

A „kotel“ proto, protože to tam vře.

ahold

Vyhrazená místa pro fanoušky určitého týmu.