Rokio

Hodnotí kladně zaměstnavatelé studentskou praxi žáků, kteří nezískali žádné vzdělání?

Pokud nějaký žák se učil až do svých dvaceti šesti let, ale nezískal žádný diplom (ani z učňáku či SŠ), je na tom lépe než někdo, kdo šel hned po ZŠ pracovat?

Nejlepší odpověď
Drap

Se vzděláním jsou na tom stejně. Zaměstnavatel by mohl hodnotit případnou získanou praxi v některém oboru. Neni to však jeho povinnost. A nelze zevšeobecňovat.

Další odpovědi
dejavu

Zaměstnavatel hodnotí u studentů kladně jejich zájem o obor, aktivitu a flexibilitu. Pokud někde pracovali brigádně v oboru, je to plus, pokud se zúčastnili nějaké stáže nebo work campu v zahraničí, je to též plus. Pokud je to adept na manažerské místo, hodnotí se kladně i třeba to, že vedl děti, něco organizoval ap.
Klíčové plus je však zájem o náplň práce, o kterou se uchází. Zaměstnavatel je občas ochoten přimhouřit oči nad nedostatečným vzděláním nebo praxí, ale neodpouští laxní přístup, nezájem, lenost.

ivzez

Zaměstnavatelé kladně hodnotí vše, co dotyčný umí.
Nikoliv to, o co se neúspěšně pokoušel.

Ten, kdo šel pracovat hned po ZŠ, má se stejným
vzděláním (základním) náskok → jedenáct let praxe.

Teoreticky by sice zaměstnavatel mohl ocenit něco
z toho, čeho neúspěšný žák/učeň dosáhl, ale moc takových
zaměstnavatelů neznám.

I to spíše v soukromém sektoru. Pro státní správu
a neziskovky je nutné splnit předepsanou kvalifikaci.

PS:
Jak žáci či učňové získávají studentskou praxi?

Muffz

V tomto případě se snaha necení. Je to spíš známka toho, že člověk studoval tolik roků jen aby se vyhnul práci nebo že je totálně neschopný se 2× za rok měsíc učit, aby udělal zkoušky. Naproti tomu člověk jen se ZŠ, co od ZŠ pracuje, už má hodně let praxe, takže má velkou výhodu.
A zaměstnavatel se dívá na všechno, rozpoznat flákače není zas tak těžké.