habl 2

Hliněné kukly na polystyrenu

Dobrý den ,nedávno jsem našel na jednom z polystyrénu co mám doma tyto prázdné z hlíny udělané kukly všechny prázdné i ty ještě zalepené nevíte co se může jednat a jaký živočich by to měl mít na svědomí .Je určitým způsobem nebezpečný ????

Odpovědi
Drap

Mohla by to být kutilka asijská. Je to hmyz podobný svým pruhováním vose. Má i žihadlo, ale doposud nebyl zaznamenán případ, kdy by píchla člověka. Klidně můžeš zlikvidovat. Je to hmyz, který neni pod žádnou ochranou

cappuccino

Drape, ja bych tedy tak krasne dilo prirody nenicila!
I kdyz ty vosy nejsou nebezpecne, svoji ulohu v prirode urcie maji. Treb jako potrva pro ptaky, kteri jsou stejne pred vyhynutim.

Drap

Cappupuccino. Ty kukly už svou funkci splnily. Nejsou už nikomu, ani tomu hmyzu potřebné. Neni žádný důvod proč si nepořádek po různém hmyzu nechávat ve svém obydlí. Samozřejmě že svoji úlohu má i tento hmyz, ale ty larvy už nepotřebuje a potřebovat nebude.

cappuccino

Drap: dik za vysvetleni.