Antonio100

Hlavní věta nebo věta jednoduchá?

Zdravím, chtěl bych se Vás zeptat, když určuji druhy souvětí a ve větě není žádná čárka, je to vždy věta hlavní nebo jen věta jednoduchá???

Např. Koupil si kožich z pravých sobolích kožešin.

Nejlepší odpověď
quentos

tohle s čárkami vůbec nesouvisí! bez čárek může být jak věta jednoduchá, tak i souvětí (např. věty spojené spojkou A, před níž se čárka nepíše.)
A vůbec, ptáte se na věty hlavní/vedlejší, nebo větu jednoduchou/sou­větí? Je to nějaké smotané dohromady. Pokud na věty hlavní/vedlejší, ani tady to s čárkami nesouvisí. Rovněž spojkou „a“ (tedy bez čárky) mohou být spojeny dvě věty hlavní.
Počet vět v souvětí lze odvodit třeba z počtu sloves v ní obsažených.

Další odpovědi
Rocker

Zrovna tenhle příklad není souvětí,ale věta.Ty jsi asi hodně zlobil,že se musíš učit ČJ na Štědrý den!:-)