Co to jsou přesně větné členy?Z čeho se skládají,další informace o nich a příklady takových vět?

Doplňuji:
minolot:
Děkuji že jste se tak široce rozepsal pane!Moc mi to pomohlo!Zkoušel jsem googlit jenže na Wikipedii je to moc odborné a já chodím teprvé do 7.třídy a nerozumím těm pojmům a způsobům,jak je to tam vysvětleno.

Nejlepší odpověď
annas

Větný člen je nejmenší jednotka stavby věty. Je to každé plnovýznamové slovo, které je součástí věty.
Mezi větnými členy ve větě jsou určité vztahy = větné (syntaktické) a vytvářejí větnou (syntaktickou) dvojici.
Základní větnou dvojici tvoří větné členy: podmět a přísudek a je základem dvojčlenných vět.
Věra (podmět) spěchala. (přísudek slovesný).
Další příklad: Věra trhala květtiny – trhala květiny – větný člen řídící (madřazený) = trhala. Trhala co – květiny = člen závislý = předmět.
Větný člen, který rozvíjí podstatné jméno je vždy přívlastek . může být shodný – Malá Věrka, nebo neshodný – kytice květin.
Stručná reakapitulace:

  1. základní – podmět a přísudek
  2. rozvíjející – předmět, přívlastek, příslovečné určení, doplněk

Další podrobnosti v odkazu. .

http://vera.ta­borsky.eu/index­.php?sek=2&men=1&sub=2&t­em=4

Další odpovědi
minolot

Větné členy mohou být jen plnovýznamová slova. Člen může být holý (strom), rozvinutý (zelený strom) a několikanásobný (zelený, rozvětvený a velký strom). Za holý člen se pokládá: předložkový pád ( na kole), zvratné sloveso ( smál se), složený slovesný tvar (psal jsem), jmenný přísudek se sponou( byl lékař), způsobové či fázové sloveso+infinitiv slovesa plnovýznamového ( musíme zajistit, přestal cvičit)
Toto je definice větného členu.
No a jinak ti jsou v běžném životě k tomu, aby jsi věděl, kde napsat y/i. A později k určování druhů vedlejších atd.. No v normálním životě to zkrátka skoro nepoužiješ.
Nejjednodušší větné členy se učí mám pocit v 2 nebo 3 třídě a to je : Podmět a Přísudek.
Podmět- ( Kdo? Co?)- ptáme se 1 pádovou otázkou
Přísudek- sloveso ve větě ( pozor nikdy není přísudek v infinitivu)
S tím souvisí-Shoda podmětu s přísudkem
podmět nevyjádřený- Vrátil se domů. ( kdo? co? se vrátil- on)
několikanásobný podmět- Tatínek a maminka nakupovali. ( Kdo? Co? nakupovali maminka a tatínek – v jedné větě dva podměty) a u tohoto platí tyto pravidla:
Podmět, když je mužský život. + plus ženský rod- píšem i
Podmět, když je mužský neživot. + ženský rod – píšem y
atd…
no a další ty podměty jsou již jednoduché.
pak máme
Předmět-objekt: větný člen závisí na slovese (přijít domů) nebo přídav. jm. (zvědavý na výsledek), vyjadřuje osobu zvíře nebo věc, které se děj nějakým způsobem týká.
No a já vlastně nevím proč ti to tu takhle vypisuji si najdi na google. Větné členy a vypíše ti je to všechny i s vysvětlením.
Jinak pro lehčí hledání existuje ještě.
Přívlastek shodný a neshodný
příslovečné určení- místa, času, míry atd…
přívlastek
doplněk

annas

Minolot v první části odpovědi nevysvětlila, co je větný člen. Ale hlavně že tazatel porozuměl, i když se podstatu nedověděl.

Větný člen je nejmenší jednotka stavby věty. Mezi větnými členy ve větě jsou určité vztahy = větné (syntaktické) a vytvářejí větnou (syntaktickou) dvojici.
Základní větnou dvojici tvoří větné členy: podmět a přísudek a je základem dvojčlenných vět. Věra (podmět) trhala (přísudek slovesný). Další příklad: Věrka trhala květtiny – trhala květiny – větný člen řídící (madřazený) = trhala. Trhala co – květiny = člen závislý = předmět.
Větný člen, který rozvíjí podstatné jméno je vždy přívlastek . může být shodný – Malá Věrka, nebo neshodný – kytice květin.

Jsou i zvláštní případy všechno se nedá vypsat bez osobního vysvětlení.

Projdi si odkaz, vše vysvětleno podrobně.
http://vera.ta­borsky.eu/index­.php?sek=2&men=1&sub=2&t­em=4