martina1

Hlavně pro ženský.

Jaké máte zkušenosti s pracími prášky?Peru léta v Arielu,ale poslední dobou si myslím,že ho šidí.Prádlo je takové zašlé a některé skvrny nedopere.Dřív jsem prala bez problémů a nějaké namáčení neřešila.Dnes jsem koupila Tide absolut,tak uvidím.

Odpovědi
anonym

Ja jedine persil.Prani je docela zalezitost a ani nejdrazsi prasek to nesvede.Tkanina se castym pranim unavi,prasky byvaji agresivni a tak po case je problem videt.Ja mam ve zvyku,bile pradlo namacet pres noc a pak lehce preprat v pracce.Neni to praskem jako takovym,ale i technikou prani.

sisi0110

Používám delší dobu tekutý persil a nemůžu si stěžovat

panenka

Já si kupuji BIOMAT nebo PALMEX a jsem s nimi opravdu spokojená

oskar

Včera jsem viděl v televizi reklamu,že misto prašků se da do pračky gumova děrovana koule a vydrži to na 1000 prani a dokonce je to vyprane lepe,třeba už s tim někdo zkušenosti ma.

gnr54

Já peru co je nejlevnější a prádlo nemám zaprané.Ale je fakt,že po jednom nošení(trika,spod­.prádlo)to házím do prádla.Značku neřeším.Aviváže zásadně nepoužívám.Po častém používání aviváže prádlo vypadá zašle.Vím to podle dcery.

haluzka

Mně se nejvíce ze všech osvědčil Persil Gold. Nepoužívám aviváž, prádlo vypere spolehlivě, nádherně voní a drží si svou vůni i delší dobu po vyprání.

RAB

Používám Ariel a nemám problémy. Rozhodně se nevyplatí kupovat ty levné, jsou úplně nanic.

Nuk nuk

Dříve jsem používala všechno možné, časem jsem (trochu na manželovo rozhodnutí) zakotvila u Persilu a mohu říci, že jsem celkem spokojená.
Nedávno jsem ale začala zkoušet prát mýdlovými (pracími) ořechy. Koupila jsem si jich 1kg jen na zkoušku a byla jsem velice příjemně překvapená. 1Kg cca za 300 Kč. Kilové balení vydrží přibližně rok (rok je ještě nemám, ale pokud bych je spotřebovávala tím tempem, jako doposud, pak je to nejspíš pravda)a výsledek je prakticky stejný, jako u dobrého pracího prášku.

ReHu

Už mi pár ženských říkalo, že Ariel se zhoršil, co se týče kvality. A Lanza také. Zůstávají na prádle nevymáchané zbytky.
A když jsem viděla složení, je to pořádná chemie. Persil, Ariel, … Proto je také rok od roku víc alergíí i na prací prostředky.Zbytky prášku se špatně vymáchavají a zůstávají v lůžkovinách, ručnících, oblečení, prádle, prostě všude. pokožka je potom v kontaktu s tím zbytkem prášku takřka pořád.
A jak píše gnr54, nevím, z jakého důvodu by při častém používání aviváže mělo být prádlo zašlé.
Já aviváž nepoužívám pouze na tzv.funkční prádlo, jinak vždy.
A i má mamina mi prádlo chválila. A podařilo se mi vyprat do čista pořádně zaprané ručníky jednoho kamaráda, který se rozvedl a neměl si kde prát.
Nedávno tu byl dotaz, jak dotlačit chlapa, aby dával vyprat prádlo včas, jen mě to tak tak napadlo, že někdo pere po 1 nošení a jiného těžko donutit a pak těžko vyprat 🙂.

Jahoda

Právala jsem v Lanze, ale ta mne zklamala-není už jako dříve. Ariel také používám, ale čím dál méně. Také mi přijde, že ho šidí. Momentálně peru v Persilu nebo Palmexu. I v tom Arielu, ale jak říkám: jen občas. Méně dobré zkušenosti mám s Rexem. Ten jsem si párkrát koupila, ale moc nevypral. Včera jsem si koupila Tide absolut, tak zkusím a uvidím. Snad budu přijemně překvapena. 🙂

lorja

Při praní používám tekutý Ariel a jsem spokojená.Myslím si, že na to jak kvalitně je prádlo vyprané, má vliv i tvrdost vody.

Zdroj: http://www.rex-prani.cz/tvrdos­t_vody.php